Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hány centi a babám?

Most akkor hány centi a babám?

Figyelt kérdés

Születésekor 51 cm-t mondtak, átküldték másik kórhába, ahol 53 centinek mérték, itthon pedig a héten a gyerekorvos 49-nek.


Máshonnan mérik? Melyik számít? 1 cm eltérés még hagyján, de 4 már nem lehet puszta elmérés!


2016. szept. 4. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen piciknél nem nehéz elmérni. Az enyém is 51-el született, 4 hetesen kórházban 55-öt mértek, pár nappal később a gyerekorvosnál 52 centit. Azon a mérésen a lába nem volt nyújtva, elég durván átlósan volt a lába, virított, hogy nem annyi lesz, amennyinek mérik. Miközben kinőtte 5 hetesen az összes 56-os ruháját, azokkal a ruhákkal azóta beigazolódott, hogy reális a méretezése. Szerintem nem 49 cm a babád. A szülészeten mindennap újszülötteket mérnek, nekem mérvadó volt a születési hossza. Aztán nem derül ki mennyi volt valójában úgyse. :)
2016. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Máshogy mérik a szülészeten, jellemzően többnek mint a védőnő/gyerekorvos :)

de később se lesz másképp ám ;) A kusfiamat 7 hónaposan 72 cm-nek mérte a védőnő, 9 hónaposan 70-nek :D eköznen pedig kinőtte a 74-es ruhákat... Erről ennyit.

2016. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Én lányom is úgy volt 51-nek mérték a kórházba, az 1 hós státuszon megint 51 volt, rosszul mérték a kórházba.
2016. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!