Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyi idősen vállaltatok...

Ti mennyi idősen vállaltatok babát?

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok a barátom pedig 20 mind a kettőnknek biztos munka helye van és ketten havi 310ezret keresünk. Saját lakásunk is van ugy hogy lenne hova hozni. De az lenne a kérdésem hogy korai lenne babát vállalni?

2016. szept. 13. 12:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

19 évesen NEKEM korai lett volna még. Az érettségem miatt.

23 évesen szültem:)

2016. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Én 27 évesen vállaltam. Addigra kikéltem magam meg megteremtettük a feltételeket. De nektek adott a feltétel. Ha úgy érzitek nem fog hiányozni a pörgés meg mászkálás stb.. tehát a régi élet és mindketten akarjátok akkor hajrá! Csak egy picit azért változik az élet babával. Le kell eleinte adni a régi életből. Aztán majd ahogy nő lehet szépen lassan vissza térni a régi kerékvágásba már ha addigra még akarsz egyáltalán.
2016. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%
En 31 voltam mikor szültem. Volt idöm addig aludni délig , magammal foglalkozni, utazni , shoppingolni , élni ahogy akarok. Nem bántam meg h vártam
2016. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
45%

Én 28 évesen szültem, ez nagyjából az első szülés átlagéletkora is Magyarországon, de ebben nyilván vannak 20 évesek és 38 évesek is.

Ha a feltételek adottak és úgy érzed készen állsz az anyaságra, nem akarsz még bulizni/utazgatni pár évet, akkor hajrá, semmi akadálya.

Én 19 évesen még egyetemre jártam uh szóba se jött ilyesmi, meg komoly kapcsolatom se volt de mindenkinek máskor jön el az idő.

2016. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
66%

Én 35 éves vagyok és most kezdtünk el próbálkozni, a férjem csak 32 éves. Nagyjából 25 évesen szerintem már készen álltam volna a gyerekvállalásra, de egyeltalán nem bánom, hogy így alakult, rengeteget utaztunk, buliztunk, ebben a gyerek akadályozott volna. Semmiképpen nem szültem volna 19 évesen és nem is ajánlom senkinek. Vannak olyan ismerőseim, akik szültek 20 alatt, és nem akarok senkit megbántani, de most 35 körül sincs igazi karrierjük, kevés pénzből tengődnek, a gyerek apja már rég elhagyta őket, nem bulizták ki magukat, frusztráltak és látszik, hogy valami nagyon kimaradt az életükből, persze a másik oldalon ott van az, hogy van egy kamasz gyerekük ilyen fiatalon, ami jó dolog.

A másik, hogy 20 évesen csak egy rövidke párkapcsolat lehet mögötted, könnyen szakítás lehet a vége, főleg gyerekkel súlyosbítva, mert a gyereknevelés se mindig móka és kacagás.

2016. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán nem korai. Édesanyám is fiatalon szült. Neki is volt érettségi mellé több év munkaviszony és 2 nyelvvizsga. Bulizni sosem szeretett. Nem mindenki igényli. Gyerekeket viszont imádja. Mellettünk diplomázott 5-re és mindig volt jól fizető munkahelye. Utazni is lehet gyerekek mellett. Ha szeretnétek gyereket, akkor nem kell várni.
2016. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként édesapám nem hagyott el minket. Házasság óta boldogan élnek együtt édesanyámmal.
2016. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
56%
Én most szültem három hete, 22 éves vagyok nem olyan könnyű ám egy kis babával :-) én még varnék egy két évet a helyedben mert utána nem lesz sohaa többet nyugtod ,de ez a te döntésed neked kell tudni hogy készen állsz-e bár erre neem lehet felkészülni teljesen.
2016. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

31 évesen. Jó döntés volt.

19 évesen épp csak leérettségiztem és kezdtem az egyetemet, nagyon rossz lett volna akkor.


Neked kell eldönteni.

Személyes véleményen, hogy amíg nem vagy biztos benne és idegenek véleménye érdekel, nem vagy készen rá.

2016. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%

25 voltam az elsőnél! Akkor 7 éves kapcsolatba szültem (1éve házasok voltunk) Annak aki azt írja, hogy nem olyan könnyű egy kisbabával, neki írom, hogy nem MINDEN kisbabával és nem MINDENKINEK.Nekem könnyű volt és most az állítólagos dackorszak közepén is az. Bulizni nem jártunk, de étterembe, cukrászdába, kávézóba sőt shoppingolni is jártam és járok is a gyerekkel. Most 27 vagyok 37 hetes a másodikkal

19 évesen én még nagyon éretlen voltam a gyerekneveléshez

2016. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!