Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önző vagyok, hogy ilyen korán...

Önző vagyok, hogy ilyen korán itthon hagyom?

Figyelt kérdés
Moziba mennék a hugommal, kb. 3-4 órát lennék távol itthonról. Két hónapos a fiam. veszélyeztetett terhességgel itthon voltam az elejétől. Minden rendben van, a férjem is benne van, hogy indulás előtt megetetem és lefejve hagyok itthon tejet. De Anyám elbizonytalanított, hogy korai még a szabadságvágy. Véleméyek? Ki mikor lazított először?
2016. szept. 16. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

Persze hogy elmehetsz! :)

Én is szoktam moziba menni a 4 hónapos kisfiam mellett is,ilyenkor apu veszi ki a részét a babázásból és a 4 éves bátyó,pasis este van náluk akkor :D

Megérdemled hogy kicsit kikapcsolódj a terhesség és a szülés után,mindenki megérdemli! :D

2016. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Úgy látom van itt egy szuper ősanya is, aki lefele pontozgat:)
2016. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
A lefele pontozgatók csak tologassák kócos hajjal a gyereket egész nap! :D
2016. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem korai, menj nyugodtan. A babának is csak jó lesz, ha boldog, kipihent, kiegyensúlyozott anyukája van. Ha ehhez hozzá tartozik az, hogy 2 hónapos korában lazíts egy kicsit, akkor semmi gond. Van akinek nincs rá igénye, van akinek van. Mindenesetre az nem igaz, hogy korai a szabadságvágy.. Különben sem nevezném szabadságnak a gyerektől külön töltött 3-4 órát, amit adott esetben még akár végig is aludhat otthon a gyerek.

Nem vagy önző, én mennék a helyedben. A férjed is támogat, szóval no para. :)

2016. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Huh, de le leszek pontozva...

1 hetesen itthon hagytam a lányomat a férjemmel, míg a naggyal elmentünk cukrászdába, kb. 1 óra volt (friss császáros sebbel sétálva, egyébként nincs annyira messze).

Rá 3 napra kellett mennem varratszedésre, 20 km, távolsági busszal. Hagytam itthon lefejt tejet (üvegben, bár előtte nem próbáltuk, hogy tud-e belőle enni), 2-2,5 óra alatt jártam meg, végigaludta.

1szer próbáltuk etetni cumisüvegből, nem tudott enni belőle, cumija sincs, csak cicis, úgyhogy szerintem a hozzátáplálásig hosszabb időre nem fogok kimozdulni nélküle.

2016. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg, milyen jó is lehet a pláza mosdójában fejni a melled, hogy megkönnyebbüljön, vagy a film közben eláztatni a felsőd, mert a melled reagál arra, hogy etetési idő van.


Biztos ősanya vagyok és totál rosszindulatból javasoltam, hogy ha ez lesz az első kimozdulás, akkor a saját és a baba érdekében (ki tudja, elfogadja-e a lefejtet) kezdje kevesebb idővel...


Nem kell begubózni, lehet eljárni, de ésszel.

2016. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
Jó szórakozást , nyugodtan menj. Nekem az volt a kikapcsolódás hogy elmentem minden heten bevásárolni , amit nagyon szeretek, ez mar kb 1 hetes kora óta. Nálunk sajnos nincs mozi , pedig mennék. A Rossz anyákat is tudom ajanlani , hatalmas film.
2016. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagy önző! Én ugyan nem hagytam senkinél az akkor 2hós babámat. Kivéve bevásárlás és max 2 óra a szopik miatt "nagyon nehezen jött a tejem"

De most, h lassan 2 éves és ha akarnám sem tudnám ott hagyni senkinél így ha visszacsinálhatnám simán mennék!!! Nagyon picike, kb mindegy neki. Neked meg kell a fellélegzés! A kislányom már bizony tudja hol van. Es ha az nem otthon van vagy velünk akkor kitör a káosz!!

Tehát ebböl kiindulva bár akkor mentem volna mikor ilyen pici volt. Amugy félig tápazeres volt. Simán meg lehetett volna oldani! :)

Menj csak!! Mi is úgy elvágyunk egy moziba.. De hát majd.....

2016. szept. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj és ne legyen bűntudatod! Ennyi kikapcsolódás mindenkinek jár és ettől egyáltalán nem vagy rossz anya.
2016. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na lányok, elmentem moziba. Fiacskámat indulás előtt megetettem, büfit már apa vállalt. Azt mondta a férjem, hogy nagyon örül, hogy kettesben lehettek. Mosolygott rá, sokat "beszélgettek". Ha mindenki otthon van erre nincs mód. Erre nem is gondoltam.. Kaka nem volt így nem tette tisztába, de ezt leszámÍtva minden rendben volt. Jövő hónapban is elmegyek :D

Köszi a biztatást és az aggódást az "ősanyának". Nem bántásból!! Sajnos nem vagyok az a tejjel elöntős típus és hajnalban felkelt enni.

2016. szept. 19. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!