Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önző vagyok, hogy ilyen korán...

Önző vagyok, hogy ilyen korán itthon hagyom?

Figyelt kérdés
Moziba mennék a hugommal, kb. 3-4 órát lennék távol itthonról. Két hónapos a fiam. veszélyeztetett terhességgel itthon voltam az elejétől. Minden rendben van, a férjem is benne van, hogy indulás előtt megetetem és lefejve hagyok itthon tejet. De Anyám elbizonytalanított, hogy korai még a szabadságvágy. Véleméyek? Ki mikor lazított először?
2016. szept. 16. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Én még mai napig nem lazitottam. 3-4 óra nem a világ. Bár én tehetném meg 1x eljussak moziba. Menj nyugodtan.
2016. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

1 vagyok.

Bocsi laasan 3 éve nem lazitottam.

2016. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Ne az itteni vélemények alapján akarj dönteni, hanem, hogy te hogy érzed ezt.


Én abszolút megértenélek, hogy 9 hónap fekvés után már kimozdulnál egy kicsit. A gyereknek apja is van, nem maradna éhen se a gyerek, úgyhogy menj ha ahhoz van kedved.

2016. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem korai és nem vagy önző.Mi egy hónapot a kórházban töltöttünk koraszülöttség miatt, már onnan is "kiléptem" két alkalommal 1-2 órára, mert különben bediliztem volna.Én anyukámmal megyek vasárnap moziba (csak nem neked is bridget jones?)☺ az apukájával lesz a picúr. Aznap lesz kereken 3 hónapos.
2016. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

4-es vagyok


A kórházban kimondottan a nővérkék mondták, hogy menjek, amikor már látták rajtam hogy "készen" vagyok.Azt mondták hogy vagy kimozdulok vagy éjszakára elviszik tőlem a babát, hogy tudjak egy kicsit feltöltődni.A kimozdulást választottam.☺

2016. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Épp nemrég olvastam róla, hogy mennyire káros az anya-gyermeke kapcsolatra nézve, ha az anya igényei egyáltalán nem valósulnak meg. Csak gondolj bele: fáradt vagy alapból, most már frusztrált is, mert mennél, de visszatart anyukád beszólása. Ha emiatt türelmetlenné, ingerültté, ne adj ég agresszívvá is válnál, abból mit profitálna a babád? Nyilván semmi haszna nem volna, csak kára.


Menj csak el bátran, nem arról van szó, hogy kocsmázni mész vagy drogpartizni, és otthagyod apát lefejt tej nélkül. Meglesznek, apukának is jót fog tenni, ha a babával egy kicsit kimozdul.


Én szülés utáni kb. 3-4. hétben éreztem úgy hogy ha nem mehetek ki egy kicsit, megbolondulok. Ehhez minden anyának joga van, és éreztesd csak anyukáddal, hogy neked is, minél előbb jut el a tudatáig hogy Te más vagy, mint anno esetleg ők (vagy a mártírmamik).


Pont a lényeg, a babád abból a 3-4 órai távollétedből kb. semmit nem fog érzékelni. Ilyenkor még nem olyan túlzottan anyásak, nincs még szeparáció szorongás és társaik, semmi törés nem fog keletkezni a babádban!

2016. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Dehogyis! A babanak is jobb egy feltoltodott anyuka. Amugy mindenkinek mas az igenye. Mindig menj ha ugy erzed! Ugy nem is fasulsz be!
2016. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

Ha eddig elfogadta a lefejt tejet és a cumizavartól nem tartasz, menj!

Ennyi idős korában 1 óránál többre én nem mertem, mert megküzdöttünk a szoptatással és nem kockáztattam volna.

Egyébként el lett volna az apjával, attól nem tartottam. Később már jobban ki tudtam mozdulni, de kezdésnek 3-4 óra sok lett volna.

2016. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Én tegnap néztem meg a Bridget Jones babát vár! Szuper film, ha azt nézed, végig lehet nevetni, én szakadtam rajta. 6; 5; 2,5 éves gyerekek anyukája

Menj nyugodtan, ne törődj senkivel, ki mit mond, azt csináld, amit te szeretnél:)

2016. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Nekem 24.en kesz 6hos a babam,es ma alszik masodszor a mamanal(jo,nem szopik,tapszeres baba) 4 hos volt mikor eloszor elvittek ejjelre,hogy mi kicsit kikapcsoljunk apaval.

Ma pedig apa hagyta ott,egesz nap ott voltak,es epp az elobb hivott,hogy gyerek marad ha nem gond.

En epp egy torta igyon dolgozom gozerovel,ezert voltak el egesz nap,es mentek volna holnap is.apa pedig segit nekik a haz korul.igy mindenki jol jar.

Menj nyugodtan moziba :)

Erezd jol magad.

2016. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!