Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami gyógyszert, vagy...

Van valami gyógyszert, vagy homeos készítményt ami csökkenti a rosszkedvet, hangulatjavító, nyugtató hatású?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom, sajnos már nem tudom szoptatni. Állandóan idegeskedek anyósomékon, együtt lakunk velünk. Hála ennek párommal is sokat veszekszünk. Valamit muszáj vagyok kitalálni mert ki fogok borulni, és azt még véletlenül se akarom hogy a picivel legyek egyszercsak ingerült, mert abba belehalnék.
2008. okt. 2. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az omega-3 zsírsav jó depresszió ellen, szülés után is szokták javasolni. Tengeri halak tartalmazzák, de van kapszula formájában is, pl. az Eskimo termékek.
2008. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok megint. Próbálj meg néha lelépni otthonról és barátnőzni, mozizni, vagy bármit amit szeretsz csinálni. Elég akár 2-3 óra is, meglátod teljesen fel fogsz dobódni. Ha úgy érzed, hogy kezdesz indulatos lenni, inkább hagy ott a babát 1 percre az ágyában sírni, menj ki a fürcsibe és mosd meg az arcod hideg vízzel. Nem tudtok elköltözni anyósodéktól?
2008. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajnos erre jelenleg nincs lehetőségünk. 1-2 éven belül tervezzük addigra talán összetudunk egy kis pénzt spórolni. csak félek tőle hogy annyi idő alatt "szétbombázzuk" az amúgy teljesen jó kapcsolatunkat. Sokat balhézunk, mert anyósom mindenért felkapná, állandóan mondja hogy biztos éhes, szomjas, fázik .... stb. pedig nem, el tudom látni a babámat felelőséggel. És én nem szoktam rögtön kikapni a kiságyból, szoktam egy picikét hagyni, mert általában vissza is alszik. És ez miatt állandóan megy a sértődés, durrogás. Szegény párom meg persze kettönk közt áll, neki se egyszerű.
2008. okt. 2. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos átérzem a gondodat, nálunk mindkét nagymama elég vehemens. Mi nem vagyunk veszekedős típusok, de velük szemben határozottan ki kell állnunk folyamatosan. Neked is csak azt javasolhatom, hogy a későbbi nagyobb gondok elkerülése végett, mindkettőtöknek (és a párodnak ez esetben ki kell állnia melletted az anyjával szemben, bármilyen nehéz is lehet) határozottan közölni kell a nagyival, hogy a gyerek ellátása a te/ti feladatotok. Ő segíthet, amiben megkéred, de ne avatkozzon bele. Így tényleg nagyon nehéz ugyanis! És ezt ha tetszik ha nem, el kell fogadnia! Neki már volt egy lehetősége hogy gyereket neveljen, most ti jöttök. AMúgy sem szép dolog kihasználni, hogy az ember lánya hulla fáradt, kétségei vannak magával, és akkor "majd én megoldom a dolgot ti semmit sem tudtok" felkiáltással lesöpör titeket és elkezdi a babát "nevelgetni". Brr. Még így is beleborzongok.


Nyugtató: férjem sógorasszonya a Sedactif-et szedi, ez egy homeopátiás nyugtató szer, neki bevált, sztem próbáld ki! Lehet kapni gyógyszertárban Valeriána bogyókat, ez is nyugtató, de nem tudom szoptatás közben is szedhető-e? Ugyanez érvényes az Orbáncfű teára, elvileg iható, de nem vagyok benne biztos, nézz utána. Orbáncfű kivonatos bogyókat is lehet kapni gyógyszertárban, most nem tudom mi a neve, de már szedtem azt is. Használnak egyhe kimerültség, fáradtság, depresszió, szomorúság esetén! És persze az otthoni nyugalom... Szorítok nektek, sok sikert!

2008. okt. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!