Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon levo kisgyerekes...

Otthon levo kisgyerekes anyukak, nem erzitek ugy nappal, hogy barcsak mar este 9 ora lenne? En lassan ugy kelek minden reggel, hogy szamolom vissza, hany ora van meg estig.

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Itt is ez a helyzet.5hósak vagyunk beindultak a fogacskák nappal alig alszik de este viszont igen. Olyan nyűgös szegényke hogy egész nap csak a karomba van el ezért estére én is hulla vagyok. Kitartást :)
2016. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Hogy lehet ilyet kérdezni.....
2016. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Na én ezt megfejelem még egy gyerekkel, tehát van itthon egy 11,5 hónapos, ill. egy majdnem 5 éves. A majdnem 5 éves, 1 napot ment oviba, azóta táppénz, tehát június eleje óta itthon van, mind amellett itthonról kell még dolgoznom is a gyerekek és a háztartás mellett.

Délutáni alvásuk véletlenül sincs szinkronban, a Nagy kb. akkor fekszik, amikor a Kicsi ébred. :)

És de, én is baromira várom sokszor az estét. Vagy legalábbis azt,hogy a férjem délután hazaérjen és kicsit kifújjam magam.

Nem minden nap veszés, de ez elmúlt 3 hét, amíg a Nagy szinte folyamatosan beteg volt, kimerítő volt. És sajnos túl sok nagyszülői segítség sincs. Heti max. 2 óra.

Most a túlélésre játszom, meg arra,hogy a héten már talán mehet szerdától a Nagy oviba. De jobb lesz ám ez. Amikor a Nagy megszületett, volt,hogy ugyanígy éreztem, aztán, ahogy nőtt egy kicsit, jobb lett.

2016. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Ez érdekes. Én itthon ki sem látszom a munkából. Nagy kert,sok állat háztartás, kihívások a konyhában, sütkérezés. Extra nyűgös a pici mostnáság,így nyilván lassabban halad minden, hisz ő az első. De én Már nem tudok elég korán kelni, hogy elég legyen a nap. Szabályosan idegsít, hogy gyors este lesz,
2016. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem! Pedig nekem egy roppant temperamentusom 1 eves lanyom van! Estere olyan faradt vagyok, hogy azt se bannam ha fejbe lonenek! 😂

De azert nem szamolom vissza az orakat! Mindig azon kesergek, hogy milyen gyorsan telik az ido.... Most szuletett...

De neked kitartast!!:))

2016. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, elegge kivagyok az utobbi napokban.

Apuka, csalad, rokon, barat nincs.

Ketten vagyunk a 13 honaposommal, aki egesz nap a labam a kapaszkodik. Ha berakom a jarokaba torkaszakadtabol ordit. Van, hogy mar faj a hasam mert nem tudok elmenni wcre sem. 80/50 a vernyomasom ( alapbol ), es nem tudok egy kavet sem fozni, nemhogy meginni.

Nappal egesz nap 30 percet alszik, ejjel ket orankent kel.

2016. szept. 19. 13:32
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

3-as vagyok!

Még annyit,hogy erre a kérdésre nyilván elég sok eltérő válasz fog jönni. Mert nem lehet helyzeteket összehasonlítani.

Nekem is van olyan ismerős, aki nem érti,hogy miért vagyok fáradt, miközben elmondja,hogy az EGY gyereke este fél 9-től reggel 7-ig alszik, és még napközben is kétszer másfél-2 órát. Hát igen. Így valóban más a helyzet. Vagy az az ismerős, aki simán el tudott menni a férjével 4 napra kirándulni, mert 4 nagyszülő van, akik versengenek a gyerekekért, és bármikor hétközben is tudja riasztani őket. Nincs ezzel gond, csak nem szeretem, ha ilyen helyzetben lévők magyarázzák,hogy milyen egyszerű az otthon lét kisgyerekekkel. És kezdi az ember sz.r anyának érezni magát, mert bemeri vallani,hogy egy rosszalvó Kicsivel, és egy baromi aktív, dackorszakos Naggyal, bizony-bizony néha elfárad, kiakad.

2016. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Alacsony vérnyomásra vizet igyál ne kávét, mert az vízhajtó és csak pillanatnyi megoldást hoz.


Egyébként nehéz persze, de soha ilyen könnyű nem volt, mint most. Nekem is 13 hónapos és eszméletlen nehéz volt az első évünk. Sok-sok betegség, kórház... De most egészséges, jól alszik, szarul eszik, de ennyi belefér.

2016. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Két lánykám van. A kicsi 8 hónapos lesz, a nagy 3 múlt, most szokatom oviba.

Én pont fordítva vagyok mint te, nem várom az estét mert a kicsi nagyon rossz alvó, most pluszba fogzik és náthás is. Inkább a reggelt várom hogy keljünk már fel induljon a nap. A naggyal hálistennek ilyen gond nincs, ő nagyon jól alszik nappal-éjjel is. Most az ovira leszek kíváncsi hogy tetszeni fog-e neki, milyen hatással lesz rá.

Amúgy fáradtnak fáradt vagyok, főleg a kialvatlanságtól, néha bőgök egy kicsit, néha tojok mindenbe. Utána csinálom tovább. Mondjuk nekem hozzád képest sok segítségem van.

2016. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Könnyen ki lehet merülni...És nem feltétlenül attól hogy jaj,de sokmindent csinál az anya otthon hanem,mert megterhelő,ha nem tudja levezetni a feszültséget. Ráadásul felnőtt társaság nélkül begubózik az ember,vagy depressziós lesz,hiába imádja a gyerekét!Nem kell ítélkezni senki felett!Van akinek van segítsége,van akinek nincs.Van akinek senki segítségére nem számíthat,de jött a baba,fel kell nevelni.Néha én is vártam a nehezebb időszakban,hogy este legyen,de van,hogy túl gyorsan telik az idő,nincs időm mindenre.Abba kell belegondolni a nehéz napokon,hogy majd lesz jobb is,meg,hogy érte élsz mostmár!Én imádom a gyerekeimet,de a matrica korszak egy idő után testileg-lelkileg megterhelő volt nálunk is főleg,mikor másikat is el kell látni közben...És egyedül lenni sokat a kisbabával kimerítő,ha nem tud feltöltődni az anya kicsit sem!
2016. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!