Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt esetleg valaki akinek...

Van itt esetleg valaki akinek csecsemőkorban állapították meg a tejfehérje allergiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt köztetek olyan akinek nagyon kicsi babánál derült ki tejfehérje allergia? 7 hetes a lányom múlt héten kórházban voltunk mert nem evett csak sírt és üvöltött. Félelmetes volt. Vért találtak a kakijaban. És kiderult hogy amit én normális székletnek hittem az hasmenés :( Szóval egy hete tartom a diétát és sokkal jobban van. A kakija is normalis lett. De a hasfajas megmaradt. Szombaton suliba járok és a férjem marad vele itthon addig tápszert kapott (a kórházban írták fel neki gyogytapszert) és aznap olyan nyugodt volt mint amilyennek sohasem láttam még. A férjem mondta hogy az első tápszeres etetés után mintha kicserélték volna. Lehetséges ez? Elvileg tejem van elég 3 óránként eszik. Kezdem egyre szarabbul érezni magam. Lehet valami másra is allergiás amit eszem. Szeretnék szoptatni de a férjem kérdezte meg ma hogy de milyen áron? A lányom szenved. Szerdán megyek a gyerekorvoshoz at beszélni ezt az egészet. De én is kezdek elbizonytalanodni.

Hátha volt valaki hasonló helyzetben.... közel vagyok hozzá hogy elcsabuljak és tápszert adják neki :(. A gyerekorvos nagyon szoptatas parti. De nem ő nézi ahogy szenved. Sokat sírok sokszor ideges vagyok. És fáradt. Ha végre elalszik akkor felkelti a hasa. A tápszert után aludt 2 órát egyben nappal....

Ja és ha valakinek volt tejfehérje allergiás babája kinotte? Ha igen mikorra ha nem akkor nem nehéz neki el magyarázni hogy miért nem kaphat rengeteg mindent...

Bocsánat egy kicsit hosszú lett de még a felét sem írtam le a gondolatoknak amik bennem kavarognak. :(


2016. szept. 19. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tejfehérje érzékeny volt. Kb ennyi idősen derült ki nálunk is, a széklete vércsíkos volt. Tej-, tojás-, szójamentes diétán voltam amíg szopizott. Meg kellett válogatnom nagyon, hogy mit eszek. Margarint, virslit....mindent. Két éves korában lehetett elkezdeni adni neki a tejféléket joghurtal kezdve. Azóta kinőtte. Ma már 7 éves és semmi baja. Kitartás
2016. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Az én fiam, bár nem fehérje, hanem laktóz érzékeny. Én is szoptattam 3 hónapos koráig, mert az anyatejben lévő dolgokat nem lehet tápszerrel pótolni.
2016. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekem tejfehérje-allergiás volt. A kisfiamnál véres széklettel jelentkezett 2 hónapos korában, kórhàzba is került a széklettenyésztés idejére. A kislányom 1 hónapos volt, amikor véres hasmenése volt, Nála már tapasztaltak voltunk, tudtam, mi a teendő.

Mindketten nulldiétán voltak másfél éves korukig a tejterhelésig. Amíg szopiztak /a fiam 16 hónapos koráig, a kislányom 1 éves koráig/, én is nulldiétán, azaz teljesen tejmentes diétán voltam.

Te mennyire szigorú tejmentes diétát tartasz? Nálunk a nulldiéta azt jelentette, hogy a nyomokban tejszàrmazékot tartalmazó ételeket sem ehettük. Tehát vásárláskor mindig átbogarásztuk az ételek /felvágottak, bébiételek stb./ összetevőit, és csak azt a kb. 3 féle terméket vehettük meg, amelyben semmi tejszármazék sem volt. Ja, és szója sem a keresztallergiák miatt.

Szval nagyon kemény volt. De megérte! Nekem nagyon sokat jelentett, hogy ilyen sokáig tudtam szoptatni. Én abszolút szoptatáspárti vagyok, szval én szoptatnék a helyedben, és nagyon körüljárnám a témát! Én anno dietetikussal egyeztettem, hogy mit szabad, mit nem, kaptam egy jókora listát, aszerint vásároltam-főztem. Tej helyett kókusztejet vettünk, drága volt, de ez volt a helyzet. Kibírtuk! Én bitangerős voltam, mindent alárendeltem ennek, és nem szenvedtem, mert tudtam, hogy nem tart örökké, és a gyermekeimért teszem. Mennyi mindent kell majd még megtenni Értük?!

Szval szerintem beszélj a dokival, ha szopipárti, fog segíteni, hogy mitévő légy, és ne kelljen abbahagynod a szoptatást.

Persze, ehhez kell egy nagyon támogató férj, aki elfogadja a helyzetet. Az én férjem otthon pl. a másfél év alatt nem evett tejterméket, nem is volt otthon, hogy nekem ne legyen nehéz megállnom. A munkahelyén eszegett tejes édességeket /imádja/, otthon ledig tejmentesen főztünk. Ennek ellenére gyakran volt házi süti a dietetikustól kapott receptek alapján növényi tejből. Szval mindenrr van megoldás! Légy erős!

2016. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi esetünk nem pont ilyen, mert nàlunk a lazàbb székleten és bőrszàrazsàgon kívül semmi tünet nem volt. 4 hónaposan mondtàk, hogy tejfehérje allergia ( kivizsgàlàsra nélkül ) és tàpszert vàltottunk. Na ami a lényeg, hogy a paradicsom is kereszt allergén és ezt sokan nem tudják. Sajnos erről én is később olvastam ( kicsit meglepiként ért akkor a hasmenés )és azóta màr ezt több anyuka is alàtàmasztotta. Remélem ezzel is tudtam segíteni!
2016. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Teljesen null diétán vagyok. Diatetikussal beszéltem a kórházban. A férjem támogat csak látja hogy mennyire ki vagyok és sajnálja a lányunk meg engem is. Kitartok de minden hajnalban a görcsös fájdalmas sírás ra kelni és nézni ahogy szenved... á mindegy. Valahogy tuleljuk. Neki csak mikroszkopikusan találtak vért. Addig kB hülyének néztek hogy biztos tuletetem:(. Mondjuk még csak másfél hét telt el. Valószínűleg nem is urult ki teljesen a szervezetembol. Nagyon remélem kinovi...mondjuk én már elértem abba a stádiumban hogy utalok szoptatni. Csak miatta nem adtam meg fel...
2016. szept. 19. 14:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Paradicsomot nem eszem . Mert azt olvastam valahol. Tojást ettem a hétvégén. És talán rosszabb lett. De hasmenése péntek óta nincs. Hál istennek. Sőt ma pont hogy nem tudod kakilni :(
2016. szept. 19. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 5 hetesen volt először véres a széklete. Kórházba kerültünk, ahol megállapították, hogy tejfehérje allergiája van. Mivel szoptattam, így én kezdtem el diétázni, de 4 hónapos koráig egyáltalán nem javult. Többször voltunk kórházban, sok orvos látta, mindenre vizsgálták, de nem találtak semmit. Annyival elrendezték, hogy nincs baj, amíg szépen gyarapszik és jó kedve van. Nem nyugodtam bele, elkezdtem tojásra is diétázni, és kb. 5 héttel a tojásdiéta elkezdése után elmúlt a tünet. Én úgy tudom, hogy 6 hét alatt ürül ki teljesen a szervezetből. A mai napig szoptatok. 4 hónapos koráig, amíg minden nap volt tünet, nagyon nehéz volt és sokszor eszembe jutott, hogy sokkal egyszerűbb és jobb lenne tápszerrel. Amióta már nem véres a széklete, eszembe sem jut, hogy tápszert adjak neki, és abbahagyjam a diétát. Most 6 hónapos. Én csak tejre és tojásra diétázom, szójára nem. Házi készítésű kenyeret eszem, és felvágottakból is nagyon kicsi a választék, de ha már belejössz, sokkal könnyebb lesz. Kitartás! :)
2016. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!