Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít a délutáni altatás...

Miért ordít a délutáni altatáskor és miért akar hátra fordulni, ha úgy nem bír aludni?!

Figyelt kérdés

Újabban minden délután ordít és tiltakozik a végsőkig az alvás ellen 7.5 hós fiam, pedig már alig bír a lábán állni és nyafog az álmosságtól. Aztán persze elalszik, csak ordít előtte. Most is hüppögve aludt el :((.

Ráadásul az új heppje, hogy hanyatt akar fordulni altatáskor. Amivel nem is lenne gond, de ő nem tud háton aludni. Elaludni háton is meg tudom a két kezemen számolni hányszor sikerült neki eddig. ÉS ha sikerült is, hasra kellett fordítanom utána, mert összerándul és felébred rá. Max fél órát alszik háton, ha nagy szerencsém van, hason meg akár 2 órát is. Mit tehetnék, hogy tudjon háton aludni, ha már úgy akar? Próbáltam letakarni a kezeit is, dehát természetesen kiveszi a takaró alól, és így is felrántja a kezeit :(.


2010. ápr. 23. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Had vergődjön. Tiszta ideg tőle, hogy próbál elaludni, te meg folyton kizökkented azzal, hogy felemeled és forgatod. Hagyd ott, dúdolj neki kicsit távolabbról, hajtogass, vasalj, csinálj mást. Lehet sírdogál, de elalszik szépen ugy, ahogy ő akar. Ha visit, nyugtatsd meg, simizd, de ne forgatsd! Mikor már vagy öt perce alszik, simán hasra fordithatod, tótágast is állithatnád, akkor már nem kel fel semmire:)
2010. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Túl izgalmas neki a világ, nem aludni akar, hanem háton fekve nézelődni akkor is, ha majd leragad a szeme az álmosságtól. A babák már csak ilyenek, amikor elkezdik felfedezni a külvilágot.
2010. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem forgatom, csak ha már elaludt, vagy ha hanyatt fordul de nem bír elaludni és ordít. Egyébként sajna muszáj mellette állnom és fogni a kezét. Mert sajnos egyfolytában kapálózik, markolászik és ha nem fogom a kezét, a büdös életbe el nem aludna :(. Sajnos néha még félálomban is elkezd kapálózni és ha nem vagyok ott és fogom meg a kezét, már fel is állt a kiságyban :(.
2010. ápr. 23. 17:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy a többi napközbeni elalvásnál nem ordít. Max kicsit ellenkezik, sírdogál, de nem ordít, mint ilyenkor délután :(. Olyan, mintha már nem akarna délután aludni. De nem bír állni olyan fáradt, ha 3tól nem alszik este fél10ig, amikor fekszik :(.
2010. ápr. 23. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kipróbálnám, hogy mi van, ha kihagyja a délutáni alvást, az estit pedig előrehozod. A fél10 szerintem nagyon késő.
2010. ápr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!