Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lakásban vagy kertes házban...

Lakásban vagy kertes házban jobb babázni? Melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk a belvárosban, központi részen.

Viszonylag nagy, szóval nem az lenne, hogy másfél szobában kell elférnünk hárman. Viszont én és a barátom is családi házban nőttünk fel és imádtuk, gyerekként például sosem szerettem azokhoz a rokonokhoz menni, akik lakásban éltek. De ugye itt közel van minden, nem kellene majd lépcsőzni (van lift az épületben), télen nem kell a hóval bajlódni.

Viszont a barátom anyukája mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha odaköltöznénk és ez az ötlet nekünk is tetszik. Nagyon nagy a házuk, az emeleti részhez van külön bejárat is és nem olyan típusok, akik mindig az ember nyakán ülnek. Viszont van kinti és benti medence is, a benti az a nappali közepén és a barátom húga mondta, hogy neki konkrétan halálfélelme volt, mikor a gyerekük elkezdett kúszni, járni és a nappaliban voltak, mert mindig attól félt, hogy egyszer beleesik...

Viszont ott segítségnek ott lenne mind a két nagymama (anyukámék 2 utcára laknak), ez is könnyítés lenne.


Szóval nem tudjuk, hogyan kellene.

Lehet csak azért nem tudom elképzelni, hogy lakásban neveljek gyereket, mert kevesebb, mint fél éve lakom itt.


2016. szept. 25. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak anyóstól minnél messzebb!
2016. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben lakás és kertes ház közül egyértelműen a kertesre szavaznék. Mi is abban lakunk, imádjuk.

Viszont...csak akkor költöztünk kertesbe, amikor önállót tudtunk venni, sem anyumekhoz, sem anyósomékhoz nem költöztünk volna, a fő érvek ez ellen nekem ezek voltak:

- Semmilyen formában nem tudok beleszólni a kialakításba/berendezésbe, mert nem a sajátom.

- Nyilván karbantartásba viszont be kell szállni adott esetben...miért fektessek pénzt olyasmibe, ami nem az enyém.

- Ha esetleg tönkremegy a kapcsolat, tuti nekem kell menni, csak hova (ez nyilván anyósékhoz költözés esetén érvényes).

- Egy fedél alatt borzasztó nehéz kikerülni a beleszólásokat (legyen az jószándékú, vagy "csesztető")...pedig én türelmes típus vagyok, mai napig kíváncsi vagyok anyám véleményére és anyósomat is meghallgatom, ha van mondandója, de külön fedél esetén könnyű szortírozni, hogy melyik tanács marad és melyik kuka.

2016. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szülőkkel együtt lakni nem jó sosem. Lehet sok előnye van meg nagy segítség de óriási kompromisszum és állandó konfliktusforrás. Én nem szeretnék belvárosban sem gyereket nevelni, sétáltatni a szmogban meg kint altatni ott ha van egyáltalán terasz. Én megfontolnám hogy eladnám a lakást és abból venni kicsit kijjebb kertes házat. Egy nagy belvárosi lakás árából kaptok simán jó kertes házat akár az agglomerációban, vagy közel a szülőkhöz.
2016. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én inkabb lakásban mint anyosnal de ha nektek jo, akkor a medencét biztos le lehet takarni. Van teteje, lelehet keríteni stb
2016. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!