Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2800gr-os,52cm-es, vékony...

2800gr-os,52cm-es, vékony testalkatú babának milyen pelenka való, amiből nem folyik ki a pisi?

Figyelt kérdés

Kipróbáltuk a Liberoból és a Pampersből a legkisebbet,de mindkettőnek le kell hajtogatni az elejét a köldökcsonk miatt,és így az eredmény,minden pelenkázásnál átöltözés,mert áll a pisiben szegény babám!A hasánál a lehajtott résznél nincs ami elzárja a pisi útját.Mondanom sem kell,hogy mennyire imádja szegény ezt a tortúrát... :(

A védőnő javaslatára tegnap levágtam az elejét...na gyönyörű lett,csupa pisi ugyanúgy+tiszta zselé lett szegény a pelusból,nagyon mérges voltam,hogy ilyen hülye vagyok és hallgattam rá! ... Ki hogy oldja/oldotta ezt meg,milyen pelussal,milyen módszerrel? köszi


2010. ápr. 24. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legkisebb liberó köldökcsonk védős, mi is ezt használtuk 2kg-os babáinkra. Nem kell azt lehejtani, semmi baja nem lesz tőle. Egy ilyen pici baba nem fészkelődik még annyit.
2010. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam 2860 gr és 53 cm-el született. Mi Huggies newborn-t használtunk. Egyszer sem volt vele vele gond.

2010. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A huggiesnak is van kicsi pelusa,de az is azt hiszem,h 2-5kg méretezésü,mi azt használtuk az elejétöl fogva,miután megszületett a picikém,ö 3006gramm volt akkor,nekünk azzal soha nem volt balesetünk,és a köldökcsonkot sem bántotta.

Ti mennyi idösek vagytok?Csak azért mert én rátehettem a kicsimnek a köldökére a pelust,csak szülés után 3napig nem lehetett,és utána meg ugy kellett csinálnom,h minden pelenkacserénél át kellett törölgetnem alkohollal.

Ja,meg a liberonak van egy nagyon pici pelusa is,ami elméletileg 0-2kgig van,de lehet azt ki kéne próbálnotok,mert az biztos kis picike,és hátha nem lenne gond vele,hátha nem ázna át a kisbabád!

Kitartás,és remélem tudtam segiteni!

2010. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
10napos a drágám és azt mondta a védőnő,hogy ameddig teljesen be nem gyógyul a köldöke,addig hajtogassam a pelust,hogy ne érjen hozzá. Már a csonk leesett,csak még sebes. Akkor mostmár lehetne rendesen használni a pelust? De meddig kell,hogy fent legyen egy pelenka? Nem gond ha nagyon magasra felér?
2010. ápr. 24. 09:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Elöl is felérhet addig ameddig hátul van? (bocs,lehet,hogy buta kérdés,de első babám,és tapasztalatlan vagyok)
2010. ápr. 24. 09:55
 6/14 anonim ***** válasza:

sose hajtottam vissza, nem is mondta senki, pedig több gyerekorvos is látta becsomagolva a babámat. 2800 grammal született. Először Happy, majd Pampers 1-es pelusa volt. Semmi baja nem lett a köldökcsonkjának. Használd nyugodtan rendesen felhajtva.

(A)

2010. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

persze, hogy felérhet, sokkal kényelmesebb a babának is így, mintha rendellenes pozícióban húznád rá a pelust. Én úgy csomagoltam, hogy a a pelus szegélye teljesen elfedte a csonkot is meg később a köldököt is. Így nincs, mi bántsa a sebhelyet.

(A)

2010. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi amikor hazajöttünk, akkor mondta a doki, hogy rá mehet a pelenka a csonkra is. Szóval nyugodtan pelusozd. Semmi baja nem lett a babámnak.
2010. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Következő tisztábatevésnél kipróbáljuk visszahajtatlanul,hátha nem lesz baleset... Csak nem értem,hogy akkor mi a fenének hajtatták eddig vissza,ha nem is kell... Mindig a fontoskodás... Nnnnna mindegy! Mégegyszer nagyon köszi! :)
2010. ápr. 24. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:
az én fiam 2770 és 53 cm volt. pampersből a 2-5 kg-ig valót használtuk, és sose hajtottam le. viszont szoktam tenni kis gézlapot a köldökére, így nem akadt be semmi sehova, és nem ázott át. ha fiad van, figyelj rá, hogy lefelé álljon a kukija, amikor becsomagolod:)és nyugodtan tépőzárazhatod szorosra, ha 2 ujjad befér még alá, nem fogja nyomni a babádat sem!
2010. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!