Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök egy évesnél...

Mennyit költötök egy évesnél fiatalabb babátokra havonta?

Figyelt kérdés

Nekünk:

Pelenka: 2 csomag 4500 (de nem fogy el, csak veszünk mert akciós)

Tápszer: 1000 (1,5 hónapig elég)

A többit még nem számoltam. Most lesz kilenc hónapos.


2016. szept. 27. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Jó olcsón kijössz.

Nálunk csak a tápszer 17 ezer. Pelenka 9. Popsitörlő 1. Vitamin, gyógyszer (állandó) 10. Gyógytorna 20.

Tovább nem számolom, de van még. A ruha is jócskán megdobja, pedig nem márkázunk.

2016. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

pelenka ca 150 db/hó, sacc 7000.- (érzékny bőrű, nem mindegy a márka)

tápszer kb 3 doboz milumil ca 6-7000.- (6. hótól nem volt tejem, ill alig)

tél miatt üveges bébigyümölcsök(mert az bevizsgált)napi 1 üveggel zámolva, az kb 9000/hó

és a darabos étkezést is üvegessel vezettem be..

ezen felül piperék (popsitölő, popsikrém, fürdető, fertőtlenítő folyadék, meg mikor mi fogyott el, fültisztító, hintőpor, új cumisüveg, stb, babamosópor, öblítő)kb havi 1500.-

ilyen olyan vitaminok, szélhajtó, gyógyszerek (7 hónaposan kapott el extém erős influenzát óvodástól) havi szinten átlagolva kb 2-3 ezer (egyik hónapban nem kellett venni, másikban 4-8000.-)de pl 1,5 éves koában tudtam meg, hogy van olyan espumisan amiből csak 5 csepp kell, és nem 25 és jóval tovább kitart...)

és játékokat sokszor vettem, sokszor befürödtem (pl babakocsiba csörgőlánc, erre olvasom, hogy túl közel semmit nem szabad lógatni eléjük...vagy eltörte a körforgót - belekapaszkodott kabalákba- és az kölcsön volt, így vehetttem másik állványt, stb)olyan havi 5000.- biztos ment mindig valami játékra, vagy több apró játékra (cumik helyett másik cumik, csörgők helyett másik, rágóka se vált be, abból is újat próbáltunk, stb stb)



ha levonom a bevételeinkből a háztartási és egyéb költségeket, olyan 50-60 ezer ment a kicsire(és ebben a vasaló áramszámla, plusz fűtési költség és hasonlók nincs benne)

2016. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A te babád mennyi idős?
2016. szept. 27. 21:02
 4/25 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak szólt a kérdés!
2016. szept. 27. 21:04
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Félek összeszámolni. A pelenka+tápszer 13 ezerből megvan, de akkor még nem vettem neki se egy banánt vagy almát, se egy üveges babakaját (ha megyünk valahová olyat eszik), se egy pólót. Most szeptemberben kezdtem vásárolgatni melegebb ruhákat, új cipőt kapott, utána még beteg is volt, csak a gyógyszertárban hagytam ott 9 ezret. Szóval tényleg, nem is akarom tudni a pontos összeget, lehet hogy rosszul lennék.
2016. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Jah, lemaradt: 11 hónapos lesz holnap.

5-ös

2016. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

#1 vagyok.

Most 13 hónapos, de a kb. 8-9 hónapos "fogyasztását" írtam le.

2016. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Pelenka

Tápszer

fürdető

testápolótej

popsitörlő

ruhák(időjárásnak megfelelő, minden, ami ilyen időben kell)

takarók

higiéniai dolgok(fültisztító, stb)

mosószer

öblítő

cumisüvegek(nem minden hónapban, de jobb szeretem váltogatni)


Biztosan hagytam ki pár dolgot, de inkább nem számolom össze a végösszeget.


Te ezeken kívül mást nem veszel a babának?

2016. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
*azóta mondjuk csak a tápszer lett kevesebb, de még mindig 10 e, pedig csak reggel-este issza, de még mindig HA kell.
2016. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9 hónapos a fiam. Legdràgàbb dolog amit veszek neki, az az éjszakai pelus, Pampers Premium Care. De ugye egy éjszaka egy pelenka, ezért ha csak az 52(?) darabosat veszem, az is eltart másfél hónapig. Nappalra mindegy, legolcsóbb ami bejött az az Auchanos Sleepy. Popsitörlõ 1400Ft/hó. Tescós 4*64 darabos. Bébiétel: kevés üvegeset kap, ha nincs kedvem fōzni, vagy megyünk valahová. De legyen 3000Ft/hó. Tejpép: 3500Ft/hó, amúgy anyatejes baba, tehàt tàpszer nem kell.(Tudom, h a tejpép is egyfajta tápszer) Nem beteges, de alapvetõ dolgok vannak itthon, nem kell venni õket egy kisebb betegségnél(Nurofen, 2 féle làzcsillapító kúp, Cebion, Fenistil csepp, Bephanten, Fogzásra gél, D vitamin, Calcimusc), Fürdetõ és popsikrém is kitart 2-3 hónapot. Samponja 9 hónapja még mindig tart. Játékot ritkán kap, nincs sok értelme vàsárolni sokféle lomot. Rágóka is elég 2 db. Cumisüveg 2 van születésétõl, csak vizet iszik belõle, idõnként kifõzöm és kész, cumit nem fogadja el. Ha màst iszik kis pohárból adom neki. Igazán nagy kiadás most a ruhatár váltàs a hideg miatt. Eddig nem került sokba a csomagos body, rugi 2 havonta. Ruhàt is csak azt veszek ami kell és próbálom olcsón, akár hasznàltan is kifogni. Ebben az életkorban még annyira nem hasznàlódik el. De ha mindent nézek, akkor sokba van. Mert ugye a gyümölcs, olyan zöldség, amit amúgy mi nem fogyasztunk sūrūn...sok kis tétel összeadva

.. Vagy, màr venni kell autósülést a hordozó helyett, mert nagy baba.Plusz miatta màr fūtūnk este, de magunk miatt még nem tennénk. Szóval van kiadás, még így is, hogy nincs semmi speciàlis igény, gondolok itt esetleges betegség, csak egyfajta pelus, tápszer, csak új-márkás-csini ruha...

2016. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!