Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha akkor adok neki...

Baj, ha akkor adok neki amikor éhes? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nincs reggeli, tízórai, ebéd stb. Akkor adok neki amikor éhes, ha óránként eszik akkor adok neki. Nyolc és fél hónapos.
2016. szept. 28. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában ennyi idősen már próbáltam vmi rendszert tartani. De ha sírt,h éhes, adtam neki. De olyan rossz evő volt mindig is,h vétek lett volna kihagyni az alkalmat 😉
2016. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valami rendszert vihetnél a napjába. Így te sem tudsz tervezni.

Soha nem mentek sehova? Vagy akkor bírja kaja nélkül?

2016. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha óránként eszik akkor gondolom sokat nem is eszik egyszerre. Nem baj, csak törekedni kellene arra az irányra, hogy jól is lakjon 2-3 órára. Nyilván nem gyümölcsre gondoltam, azzal nem lehet úgy jóllakni, csak másfél - 2 órára. Neked nehéz, hogy nem tudod kiszámítani, nehéz így elindulni bárhová, neki pedig kicsit le van terhelve az emésztőrendszere a sűrű evészettel.

Egyébként az enyém 1 éves és neki sincsenek fix időpontok, mivel jó étvágyú meg szoktam várni az éhség jeleit, most hogy nem telt el 3 óra se vagy már 3,5, nem csinálok nagy ügyet, akkor már mondjuk meg szoktam kérdezni, hogy nem-e éhes. (Erre már reagált 9-10 hónapos kora körül.)

Éheztetni semmiképp ne éheztesd, de szerintem próbálj meg törekedni arra, hogy laktatóbbakat is egyen.


Leírod, hogy nagyjából hogy eszik? (Mármint hány étkezés van kiváltva és ilyenkor miket kap és kb mennyiket eszik)

2016. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


A kérdező másik kérdése, ahol páran szóvá tették, hogy ennyi idősen minden nap kellene gyümölcs, fél liter tej alapú táplálék és nem felnőtt ételt kellene ennie a gyereknek.


Egyébként jó lenne, ha egy ritmus kialakulna egészséges ételekkel. Havi 1000 ft-ból nem jön ki annyi tápszer l, amennyire szüksége lenne egy ekkora gyereknek. Ahogy a gyümölcs is fontos, arról nem is beszélve, hogy még nem azt kellene ennie mint nektek. Az emésztésnek, vércukorszintnek stb sokkal jobb ha napi rendszeres étkezés van. Amikor éhes az ember, akkor már szól a vészcsengő, nem tesz jót a vercukornak pl ha mindig meg kell éheznie a szervezetnek.

2016. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kell szigorúan kialakítani az evéseket, nem kell pont 8kor reggelizni, pont délben ebédelni, de mindenképp kell egy rendszer a gyerek életében. Később is azt a mintát fogja követni amit te alakítottál ki neki kicsi kora óta. Nálunk is volt, hogy kimaradt a reggeli mert későn kelt és tápszerrel jól lakott, de ebéd mindig volt. Nálunk tízórai nem létezett konkrétan, tehát az hogy mi 10kor leülünk gyereket etetni, nem létezett, viszont reggeli és ebéd között mindig evett valamit.

Ennyi idősen a fiam 7kor megitta a reggeli tápszerét, 8körül (8-9 között) kapott reggeli félét, alváshoz tápszer, délben rendes ebéd, alváshoz tápszer, uzsonnára gyümölcs féle, vacsora tápszer.

Természetesen nyugodtan adj neki enni amikor éhes, de alakíts ki egy rendszert. Ha megvannak a fő étkezések, akkor nem lesz óránként éhes egy kisbaba.

2016. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!