Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babám lehellete...

8 hetes babám lehellete időnként acetonos szagú. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Olvasgattam fórumokat, a cukorbetegséget és a folyadékhiányt mondják fő oknak. Babám a vizet nem hajlandó elfogadni, mecsek teát is csak pici cukorral. Azt csak este adok neki, kb 60ml-t. Ennyit iszik egy nap. Anyatejes baba amúgy.

Keveset iszik és az a baj, vagy vigyem orvoshoz?

A cukorbetegségre azért nem gondolnék, mert nem állandó jelleggel van, csak időnként.

Gondoltam még arra is, hogy esetleg a fogzás indult volna be, és az okozza? A kis ökle állandóan a szájába van, és a popija is nemrég kipirosodott! Állítólag ezek fogzás tünetek...


Előre is köszi a válaszokat!


2010. ápr. 24. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizti nem cukorbeteg. Teával minden szopi között kínálhatod. De ha anyatejes ez nem hiszem hogy folyadékhiány. A kutacsát nézd meg fekvő helyzetben: ha szemmel látod,hogy be van esve lehet egy kis folyadékhiány.
2010. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több folyadék. Ha jön a meleg, ugyis többet fog inni és elmarad az acetonos lehellet.
2010. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Anyatejes babát nem kell itatni,föleg nem teával! Tönkreteszi a bélbolyhait! A cukrot is felejtsd el! Szerintem a visszabukott félig emésztett tejet érzed,olyan savanyú "hányásszag" nem? Az ilyen szagú,ne aggódj,semmi baja a babának!
2010. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkabb orvostol kene megkerdezni mert itt nagyon sok teves diagnozist kaphatsz.Egeszsegugyi kerdeseket nem itt kene feltenni...
2010. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felbüfizi a tejecskét, amiben már van gyomorsav és attól olyan illatú a szája. Mindkét gyermekemnek ilyen volt, de én mindig adtam nekik egy-egy korty vizet, nehogy felmarja a nyelő csövét.
2010. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most éreztem kb harmadjára, rákerestem a témára, és gondoltam itt is felteszem a kérdést, tapasztalatokat gyűjtve. Nyílván, ha ha ez így marad, akkor orvostól is fogok tanácsot kérni...

Teát meg azért kap mert fáj a pocakja, és úgy látom ezzel könnyebb neki. Semmi gyógyszertári nem vált be, infacol, espumisan, stb... Gyógyszert meg nem adnék neki, ha nem muszáj...

Amúgy miért nem kell neki folyadék? Nyáron mi is többet iszunk. Én úgy tudom, ha elfogadja, és issza, nem árthatunk vele...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. ápr. 24. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy nem kell az anyatejes babának víz, az próbálja ki egy jó savas hányás után, hogy nem ihat egy korty folyadékot sem. A kisbaba is ember, neki is kell inni!

De legalább meg kell kínálni, hátha kér.

2010. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!