Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az állandó éjszakai cumi visszadugdosásról a kisfiamat?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt a kisfiam.Mostanában szokott rá arra,hogy éjszaka kb. félóránként vissza kell adni a cumit a szájába.Nagyon fárasztó.

Eddig nem csinálta ,csak avval aludt el,de nem kelt fel éjjel.Mit tegyünk??


2008. okt. 3. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismerősöm megoldotta ezt a problémát.Elvette tőle a cumit,egy éjszakát virrasztottak,de utána tudott cumi nélkül is aludni.Kicsit drasztikus,de hatásos megoldás.

Kevésbé fárasztó,bár nem tudom mennyire jön be:

Egy olyan plüssfigurát kell a szája elé tenni,aminek van szopizásra alkalmas része.Ha megébred,akkor azt lehet nyalogatni szopizni.

2008. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen időszak, pár hónap, szerencsére elmúlt. Addig elég fárasztó volt, de szerencsére csak annyit kellett tennem, hogy visszaadtam a cumit, nem kellett altatni még pluszban. De amikor már vissza tudta magának is tenni, akkor már nem volt gáz vele, meg mostmár nem is ébred nagyon fel rá, ha kipottyan a cumija.

Üdv

Polly

2008. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia. sikerült megoldani a problémát? mi is hasonlo gondokkal küzdünk, az én lányom most 4 honapos. ha igen megirod priviben hogy oldottátok meg végül?
2009. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igazából nem oldódott meg,csak rájöttem,hogy nem is a cumi a lényeg neki,hanem az,hogy menjek oda hozzá.Ez csak egy ürügy volt.Beszéltem pszichológussal is,mert az én babám már 18 hónapos és nem alussza át az éjszakát.Azt tanácsolta,hogy aludjak egy ideig az ágya mellett,hogy biztonságban érezze magát.Bejött.És rájöttem,hogy ragyogóan alszik cumi nélkül is.Elalváshoz kell,de aztán kiköpi.

A te babád még pici,úgyhogy nem hinném,hogy rafkóskodik.:)

Csak a drasztikus megoldás lenne neked,de azt nem ajánlotta a doki sem,meg én sem.Kitartás!

Ha most nem is,hátha későbbre tudtam valamit segíteni.

Minden jót!

2009. dec. 1. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

szia. köszi szépen. tényleg sokat segitettél.

további jo babázást.

üdv

2009. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!