Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van úgy vele, hogy...

Más is van úgy vele, hogy amióta saját gyereke van, a másét nem bírja elviselni?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon szerettem a gyerekeket, sokáig óvónö akartam lenni, sőt dolgoztam is gyerekekkel régebben.

Viszont amióta saját gyerekem van, aki 15 hónapos, a másik gyerekét egyszerűen nem bírom elviselni! Nem értem mi történt velem, más is van így?


2016. okt. 1. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Én csak az agresszív gyerekeket nem szeretem, meg a szüleiket, akik képtelenek rászólni. Én is anyaoroszlánként védem a gyerekeimet, szerintem ez természetes érzés.
2016. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, a játszóházba is ahová járunk van elég sok agresszív, azokat tényleg utálom. Meg a bömbölő, hisztiző négy éveseket.,
2016. okt. 1. 23:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalat gyűjtésre jó :) majd neked is lesz hisztiző 4 évesed, legalább látod, más szülők hogy kezelik az ilyen helyzeteket.
2016. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Snorri ***** válasza:
74%

Szép. Lennék légy a falon, amikor majd a tied lesz a bömbölő, hisztiző, mert lesz ilyen. Aki azt mondja, az övé nem, az 1. hazudik 2. nem emlékszik 3. valami nincs teljesen rendben a gyerekkel

Mert ez bizony életkori sajátosság. De majd meglátod. Bár te dolgoztál gyerekekkel, nem kell magyaráznom. Arra is kíváncsi lennék, hogy mit jelent nálad az agresszív gyerek.

2016. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Hát én ellenkezőleg, azóta jobban meglátom az idegen gyerekben is a szépet, aranyos dolgokat, és sokkal több bennem az alázat:) Sokáig a városban nem volt az én fiamnál aranyosabb, kedvesebb, édesebb baba. Most 3,5 éves, volt már, hogy úgy szégyelltem magam a viselkedése miatt, hogy elsírtam magam itthon. Nevelem, szeretettel, odafigyeléssel, de ez egy ilyen időszak, valahol borzalmas, valahol gyönyörű. Közben az óvónők áradoznak róla, a urva dolgokat nekem tartogatja meg a férjemnek:)


Ahogy telik az idő, bennem csak több a megértés a többi kisgyerek és főleg a többi anyuka felé is, nem kevesebb, az első dackorszak talán benned is elindít majd egy változást ezen a téren:)

2016. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
En is ellenkezőleg vagyok. Nem rajongtam a gyerekekért de amióta nekem van azóta szeretem oket, sokkal jobban elfogadom a gyerekeket es kevésbé vagyok előítéletes.
2016. okt. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

A nem bírom elviselni túlzás, inkább csak csökkent az érdeklődésem. Én is nagyon rajongtam a kicsikért, gyermekgondozói szakra jártam (amit egyéb okok miatt aztán ott hagytam), majd leraktam egy babysitter tanfolyamot, aztán jött a lányom, és el nem tudtam képzelni, hogy ilyen irányú tevékenységet végezzek. 7 év telt el, a hozzáállásom azóta sem változott (igaz, súlyos depresszió is fellépett nálam többször ezidő alatt).

Most született meg a kicsi 1 hónapja, továbbra sem tudnám elképzelni, hogy más gyerekeivel foglalkozzak.

2016. okt. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4- es válaszoló, agresszív gyerek alatt értem azt pl. a játszóházban rendszeresen van egy fiú, 3-4 éves lehet folyamatosan fellök mindenkit szándékosan, elveszi a másik játékait, a nála jóval kisebbét, akár babák játékait is, Mindeközben az anyja ül és beszélget, rá sem néz. Tegnap is egy másik anyuka vigasztalt egy kisfiút akit belelökött a legós kosárba.

Ezt én agresszivitásnak hívom, ha már most ilyen milyen lesz később?

2016. okt. 2. 00:40
 9/16 A kérdező kommentje:

Dolgoztam gyerek kórházban, valamint külföldön három különböző családnál voltam egy - egy évet gyerekekre vigyázni, ezek közt mindenféle korú volt, tehát van tapasztalatom. Volt köztük dackorszakos, mikor a boltban fetrengett a három éves, mindenki minket nézett, elég égő volt ráadásul ugye nem is az én gyerekem .

Én tényleg szerettem őket regen.

Azért is nem értem ezt a változást saját magamon . Most el nem tudnám képzelni, hogy más gyerekével töltsek el időt.

2016. okt. 2. 00:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én előtte sem voltam egy gyerekbolond, de mióta megvannak a sajátjaim én is nehezebben viselem más gyerekét. Néha még lelkiismeret furdalásom is van miatta, de ezt érzem. Nem a hiszti zavar, van nekem is hisztiző majdnem 3 évesem, hanem inkább érdektelen vagyok. Van mondjuk 1-2 szimpatikus gyerek a játszón, szóval nem globális ez az érzés, de sok olyannal találkozom, aki bántani akarja a gyerekem, vagy elveszi a játékát, az ilyen dolgok miatt nagyon hamar unszimpatikussá válik egy gyerek.
2016. okt. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!