Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy fiatalokból álló osztálykö...

Egy fiatalokból álló osztályközösség miért nem bírja elviselni ha valaki el akar térni az ottani átlagtól? Nem az lenne a lényeg, hogy magunkat valósítsuk meg és a saját utunkat járjuk?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Passz, speciel nálunk ez úgy működik, hogy ha normális, rendes ember vagy, akkor lehetsz punk, páwa, rocker, emos, hippi, csinálhatsz bármit, szeretni fogunk..

17L

2015. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Az átlagtól való eltéréssel alapvetően nincsen semmi baj. Ha nem is mindenki, de sokan elfogadják az ilyen embereket, minden osztályközösségben. De mondok egy ellenpéldát is, amiből kiderül, nem feltétlenül a közösség a hibás.

Az én osztályomban volt egy srác, aki nagyon a saját útját járta, nagyon erős művészi hajlamai voltak már akkor is (zene és tánc), és az életfelfogása is más volt. Ezzel önmagában nem lenne baj, de minden áldott nap, minden második mondatával, minden második cselekedetével azt kommunikálta a közösség felé, hogy ő jobb mindenkinél. Nem azt, hogy ő a saját útját járja, hanem azt, hogy ő járja a jó utat, mi pedig, többiek, szánalmasak vagyunk, és hülyébbek nála. Ő azért tér el mindenkitől, mert mindenki rossz. Gondolom magadtól is érzed, hogy egy ilyen felfuvalkodott, énközpontú személyt nem fog szeretni semmilyen közösség.

2015. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

azért,mert az osztály egy kényszerközösség,nem pedig a baráti köröd.

ha el akarsz térni az ottani átlagtól,gondolom,valamiben jobb akarsz lenni náluk.legyen szó tanulásról,vagy arról,hogyan töltöd a szabadidődet(például,nem akarsz velük suli után cigizni).

én sem feltétlenül kedvelem az olyan osztálytársaimat,akik nagyban eltérnek tőlem.ilyen esetben általában nincs közös téma,és az értékrendünk sem hasonló.

lényeg a lényeg: ha különbözni szeretnél tőlük,úgy gondolom,nem szabad a szívedre venni a véleményüket.ne akarj olyan embereknek megfelelni,akikkel nem egyezik az értékrendetek.úgysem fog sikerülni.


ne haragudj,ha néhol értelmetlen,szörnyen fáj a fejem.de azért remélem,érted,mit szerettem volna írni:)

2015. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én alapvetően egy elég különc lány vagyok, legalábbis az osztályomban biztosan. Az ízlésem és az egyéniségem teljesen eltér a többiekétől, mégis majdnem mindenkivel jóban vagyok, mert nem próbálom rájuk erőltetni a dolgaimat és ha közösen csinálunk valamit kiveszem a részem a dologból. Szerintem az, hogy valakit nem fogadnak el, mert más, az inkább az ő hibája, mint a közösségé. Mert hát nyilván nem 30 ember fog alkalmazkodni egyhez... Persze azért azon is múlik, hogy mennyire földhöz ragadt (vagy nem az) a közösség. Mindegy, igazából csak azt akartam, mondani, hogy ez elég nagy általánosítás. :) Bocs, ha zavaros lett. A fogalmazás nem az erősségem... 16/l
2015. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Btw, a suliban velem együtt 2 bakancsos van, a másik metálos, én rocker.. és mindig csak a kis nulladikosoktól hallok olyat, hogy "rohadt emós, mit képzel ez magáról, ez egy senki" meg amikor nulladikos voltam akkor a felsőbb évesektől, de félévre mindig mindenkivel jóban vagyok..(oké, amikor ilyeneket hallok odaállok az emberhez h mi a probléma, ne a hátam mögött magyarázzon hanem legyen benne annyi h a szemembe mondja, ezt általában kiöltözve teszem /full fekete ruha és acélbetétes végig szorosra fűzve/, fülét farkát behúzza az illető.. aztán rájön, hogy végülis az a korrekt ha a szemembe mondja, meg hogy úgyis nyugodt ember vagyok, nem bántom és félévre megjön az esze, ahogy hallja hogy mindenkinek mindenben segítek, a barátaimat ha bántják meg én nyugtatgatom az embereket, ha muszáj pedig ütöm le..(eddig erre egyszer volt példa..általában elég erélyesen odaszólni..)

So az egész suliban van 4 ember akit nem viselünk el, mert ők nagynak hiszik magukat, beszólogatnak meg ebédkor mindenkit be akarnak előzni..olykor-olykor kicsit odébb teszem őket aztán beállnak a sor végére (mindegyik ilyen egyszálbelű 45-50 kilós emberke)

1. Válaszoló

2015. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!