Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött mellett hogyan...

Egy újszülött mellett hogyan oldjátok meg a főzést, házimunkát?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Újszülőtt mellett a legkönnyebb, feltéve ha már felépültél a vérveszteségből. 1-2 alvási szakaszt kihasználsz házimunkára, a többiben meg te is alszol.
2016. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Az első hetekben sehogy. Akkor segìt a csalàd. ( vagy hagytam volna a csudàba az egészet, mert nem az volt a fontos,amikor kb menni nem tudtam és tejem is alig volt az elején) Első babànàl 1-1 hétig voltak itt a nagyik,aztàn a férjem. Utàna màr jól voltam annyira, hogy egy porszìvózàs felmosàs, gyors kaja készìtés, mosàs belefért. Értelem szerűen amennyit megerőltetés nélkül bìrtam. Sajnos semmilyen hàzimunka nem szaladt el...minden megvàrt. Nagytakarìtàst nem csinàltam. Azt a férjem tette meg hétvégente.

Az időbeosztàs a kulcs és a feladatok ütemezése. Minden nap egy picit. Ìgy nem fàradsz el annyira és a rendet is fent tudod tartani.

2016. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
amior alszik meg mikor ebren van es epp nem uvolt :) pl siman kiporszivozok mig alszik :) ezek még semmire se kelnek fel.. egy egy éves mellett sokkal nehezebb
2016. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt mikor 5x kezdtem bele ugyanabba.. én mindig is úgy voltam vele, hogy ha apránként is, de haladok amivel tudok, a többit meg ha a férjem is otthon van. A főzés nem volt mindegy hogy időzítem, mert majdnem mindig akkor evett a babám, miközben igencsak rá kellett volna nézni a kajára, volt mikor oda is ragadt. Így leginkább akkor főztem, amikor volt a férjem vagy anyukám vagy anyósom. Ahhoz meg túl veszélyes, hogy alkarra fektetve vigyem magammal, mert pl enni néha úgy ettem, egy kézzel, közben a baba a karomon feküdt. De a forró lábas stb, nem biztonságos.


Házimunka

Pl a félig összesepert koszban nem mászik még az újszülött, akár egy óra múlva is folytathatom.

A mosogatás is ha félig van kész, majd később befejezem. (Ez az 1 évesemmel is így van még, megvár a házimunka)

A ruháknak sincs semmi baja, ha fél órát áll a gépben.

Nem aggódtam túl ezt sem.

2016. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

6 hétig újszülött.

Addig nem csináltam a minimumon kívül semmit, csak szoptattam 24/7 (órákig szopizott 5 perces alvásokkal). A kaját rendeltük.

Volt vagy 3 hónapos mire beállt minden.

2016. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csináltam házimunkát, míg nagyon pici volt, császáros is voltam. Mielőtt szültem volna jóó alaposan kisuvickoltam a házat, a férjem még egyszer kitakarított, mielőtt hazajöttünk a babával, (porszívó, portörlés, felmosás, fürdőszoba). Az első hetekben hozott anyu kaját vagy rendeltünk, eszembe se jutott főznui, amúgyse nagyon szoktam. Rendelt kaja után mosogatni sem kellett legalább :) pár hétig a férjem egyedül porszívózott, felmosott, kiteregetett, elmosogatott, stb.
2016. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mosast, mosogatast megoldja a gep. Rendeltuk az ebedet. Amig aludt, vasaltam, de csak minimalisan, az elso honapokban.

Harom gyerekem van.

2016. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat En csaszaros voltam.egy hetig jott Anyum a nagyokat vinni reggel,Anyos neha hozott kajat,amikor nem akkor elovettem a fagyibol amit elore megfoztem.

A hazimunkaval is Anyum segitett par napig,amig nehezen ment a hajolas,es az emeles.

Kb 1,5 hetes volt a pici mikor mar minden ment egyedul ugyan ugy mint elotte.ebben nagy segitseg volt a ket teso,akik alig vartak,hogy "vigyazhassanak" az ocsire.delelott meg egyedul voltunk,a pici aludt,En pedig rokkant tempoban haladtam a takaritassal.

Alapjaraton vigyazunk a rendre,4 ferfivel elek egyutt,be kellett oket torni :D.mindenki elpakol maga utan,cipot levesz,szennyest kivisz,beagyaz...mar ez is oriasi segitseg.

Amugy meg az elejen a legkonnyebb,kesobb,ahogy no a pici nehezebb lesz,mert tobb figyelmet igenyel,nem alszik annyit.

2016. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel nagyon nehezen ment az összeszokás. Főzni 2-3 nponta főztem,de azt is míg aludt. Mivel egyedül voltam vele így minimálisat is kellett takarítanom. Inkább pihentemmikor tudtam,mert éjjel is gyakran kelt egészen 6 hónapos koráig. Rendesen szültem, nagyon nheéz volt,sokáig tartott a felépülés.


Második fiammal császároztak,merta 41ik hétben is farrfekvésű volt. Tudtam,hogyha haza megyek a kórházból akkor nem lesz pihenés,mert a 2,5 éves nagyon igényli az anyukáját. Így a kórházban mikor már lehetett járkálni én megtettem midnent,hogy otthon már ne kelljen kínlódnom. Nem mondom,hogy nem fájt,de türhető fájdalmakkal mentem haza. Csak a felüléssel voltak gondok,de hamar felépültem.

Második gyerekkel már könnyebben ment minden.Ő már megszokott ütemű családba jött,neki kellett alkalmazkodnia.1 hónaposan már átaludta az éjszakát,nappal 3x alszik 1 órát,akkor igyekszek főzni,takarítani. A mosás meg délelőtt mikor még sokáig alszik.

2016. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!