Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyen alakítottátok ki az...

Könnyen alakítottátok ki az étrendjét?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdeznék, akiknek igény szerint szoptatott a babája. Most kezdjük majd a hozzátáplálást. Vajon hány hónap alatt és milyen módszerrel tudok kialakítani egy napot, ami nem félóránkénti, óránkénti szopikból, hanem legalább 2 óránkéntiból és étkezésből is áll, hogy lehessen

Reggeli

Tízórai

Ebéd

Uzsi

Vacsi

Utóvacsi, esetleg éjjeli szopi.

Célom szoptatni legalább másfél éves korig.


2016. okt. 9. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

:)

Akkor alakíthatsz ki bármit, ha a gyerek hagyja.

2016. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudod szépen lassan kialakítani, hogy mindig elhúzod kicsit a szoptatás közötti időt. Eleinte csak 10 perccel, aztán szépen lassan emeld a szoptatások közötti időt.
2016. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
en 3 het alatt valtottam ki egy etkezest...eloszor csak 1-2 kanallal kapta aztan mikor mar megevett etkezesre legalabb 50-60 mili puret, akkor egesz egyszeruen nem kinaltam utana cicivel. max vizzel. es nem is kerte, 50-60 mili felett mar nem kert cicit...etkezesenkent kb 2 het volt erre a szintre eljutnj...ez kb 7-8 honaposan tortent tehat kb 6 hosan kezdtuk es akkor en le is irtam egy papirra hogy mi lenne a szamomra idealis napirend, es csodak csodaja teljesen jol tudtuk tartani, 3 orankenti etketesekkel..mtudom h az nem igeny szerint van, de mi is az igeny szerinr? hogy nyekken egyet es cici? nem. en probaltam mingid kihuznu 3 orara az etkezeseket persze ha nagyon sirt (volna) kapott volna cicit hiszen igeny szerint szoptattam de nem kert, vagy legalabbis nem uvoltott miatt...ha csak kicsit nyekergett kapalozott akkor megdajkaltam foglalkoztam vele, hogy ne a cici legyen a gyogyir...persze baba fuggo is. nyilvan nem mind ilyen rugalmas
2016. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az enyém már a kórházban is kifejezetten nagy hangú volt és sajnos rettentően tud sírni ha nem kapja meg a cicit. Úgyhogy sohasem tudtam eddig húzni az időt, olyan volt, hogy megprróbáltam mással terelni a gondolatait, de nem jött be. Jelenleg úgy látom, mintha majd még egy év múlva is cici cici hátán lenne csak, szeretném, ha majd ő is szépen enne is.... megpróbálom ötvözni a tanácsokat :)
2016. okt. 9. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptattam a kisfiam.Még most is, csak màr más az igénye. :D


Nagyon nagy cicifüggõ volt. Max 2 órànként evett.Nálunk könnyen ment, mert imád enni. Nehezen akart elõször enni, de kb egy hét alatt úgy belejött hogy csak lestem.


Igazából õ alakította. Elõször volt tízórai, majd vacsi(hàtha többet alszik éjszaka), majd ebéd és uzsi, most reggeli is van. A szopi elõször max félóràra a kajálástól kellett neki. Egy idõ utàn a szopira félétkezésként tekintettem. Tehàt nem gond ha szopizni akar 1,5 óra múlva a rendes kaja utàn.

Most a napunk:

7-tejpép

9-szopi, alvás

12 ebéd(igen kimarad a tízórai, hacsak a szopit nem tekintem annak, mert nincs rà idõ, majd ha egyszer alszik nappal)

14 szopi, alvás

17 uzsi(gyümi)

19 vacsi

20 fürdés, szopi, alvàs


Eddig 2* kelt éjszaka, most màr egyszer. 10 hónapos.8 hónapos koráig 3* aludt, akkor volt tízórai.De az uzsi akkor még szopi volt.

2016. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, van még nappal szopi ezeken kívül? Kb. hányszor? Köszi :)
2016. okt. 9. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Már nincs több, esetleg ha korán kel, olyan 6-kor, mert megpróbàlom visszaaltatni. Õ választotta le magàt arról, hogy szopizzon, csak alvàs elõtt kell neki, meg este.

De leírom, hogy kb hogy ment a "leszoktatàs". Mikor elkezdtem a hozzátáplálást, akkor két szopi között adtam neki enni, mert ha akkor próbàltam meg mikor éhes, akkor üvöltött. Ez volt kb 5 hónaposan. Utàna közelítettem a második szopit a kajcsihoz, kiegészítve ezzel, mert ekkor még nem ivott annyi vizet, hogy oltsa a szomját. Kb 6 hónapos volt.Kb két hétre rà, elkezdte inni a vizet és nagyobb mennyiséget evett meg, így ki volt vàltva egy étkezés. Persze, mivel ez gyümi, azért max 1,5 óra múlva megint szopizott és alvàs. Aztán ekkor õ ràjött, hogy imád enni. Este is kapott tejpépet, mert sokszor kelt, gondoltam, hogu hàtha jobban eltelíti. Nem jött össze. Majd rohamléptekkel az ebédet is kiváltottuk. kb. 7 hós volt.De mivel cicin alszik el(vagyis utàna), ezért arra figyeltem, hogy ne alvàsidõ elõtt legyen rendes kaja. Ez most is így van, ha megfigyeled. pl. 12-kor ebéd, 14-kor szopi majd alvàs. Ekkor még 3* aludt napközben. Az uzsija szopizás volt, miutàn felkelt, mert ezutàn kb 1-1,5 órával lehetett a tejpépes vacsi, és két szilárd étkezés nem lett volna jó, ha ilyen közel van. Majd egyszercsak elutasította felkelés utàn a cicit. Ekkor rendes uzsit kapott. Majd kb egy jó hónapja elutasította a reggeli szopit is, vagyis kb 3 kortyot ivott. Màr csak alvàs elõtt szopizik. Ez úgy csökken majd, ha kettõrõl àtàll egy alvàsra. Az éjszakai is csökkent a hónapok alatt. Ugye míg nagyon pici volt, azt nem mondom el. :) De utána kb 3* kelt éjszaka olyan 6 hós koràig. Majd amikor elkezdett nappal enni, akkor csak 2*. Persze a fogzást nem számolom. :D Na meg azt is észrevettem, ha fogzás miatt kel, akkor régebben csak szopival aludt vissza, utàna màr csak a standard 2szopi kellett. Most kb egy hete csak egyszer kel. Na remélem ez így marad, nem szólom el magam.:D

Tehàt 10 hónaposan(napok kérdése) ott tartunk, hogy 2 nappali, egy esti és egy éjszakai szopi van. Kb 10-12-rõl indultunk. Bocsi h hosszú lett, de megpróbàltam leírni a folyamatàt, hogyan vált le a cicirõl.

2016. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. okt. 10. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!