Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korábban szeretett fürdeni a...

Korábban szeretett fürdeni a kicsim, mostanában ha vízbe tesszük üvölt. Ezt mi rontottuk el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

furdal a lelkiismeret

Imádott fürdeni a kicsim,kb 2hete elromlott a vízhőmérő,mi azt hittük tudjuk már nélküle is beállítani a vízhőfokot,bevallom csak kézzel néztük nem könyökkel,de mindig előbb a baba lábát engdtük bele és ha láttuk,hogy nem tettszik neki,hűtöttük-szerintünk jó volt...egyszer elkezdett sírni a fűrdés közben,teljesen kipirult mi azt hittük a sírástól...lehet attól volt,és azóta ha vízbe tesszük üvölt.Ma megnéztem amit a kezem jónak ítélt ,lehet melegebb mint kellett volna.Kétségbe vagyunk esve ,hogy hozzuk jóvá,ma már kb 10szer le ellenőríztem de ahogy beteszem a kádba kb 2perc és sír rúgkapál,szeretnénk ha szeretne fürdeni,de ha tényleg Túl meleg volt neki egy párszor a víz nem tudjuk ,hogy hozzuk jóvá...segítsetek,mert nem szeretném ha féle a víztől.Mit tegyek,hogy újra mosolyogva fürödjünk?:(3hónapos baba mamája


2008. okt. 3. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Esetleg engedj a nagy kádba vizet, és ülj be Te is - talán így nagyobb biztonságban fogja magát érezni a kicsi. Megpróbálhatjátok a babauszit is, akkor talán jobban megbarátkozik a vízzel.

Azért ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert biztos nem volt annyira forró, azért azt érezted volna a kezeddel.

2008. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de már a sírógörcs kerülget,énekelgetek is neki,meg játszadoznánk,de a végére már úgy ordít,hogy szinte csak összecsapjuk a fürdést,pedig 2.5hónapig semmi gond nem volt...csak hallgattam a páromra mondván,tudom én már a hőfokot..én is azt hittem de sajna mégsem...és szerintünk ez a baj,már másik káddal is próbálkoztunk azzal sem volt jobb.Az a baj a nagy káddal ha én is beleülök és úgy kezd el ordítani,akkor mire én is megtörülközök a baba totál kikészül,mert az apja nem szokta öltöztetni ,pelenkázni...csak ha tényleg vészhelyzet van,mert épp nem vagyok otthon,pl leszaladok a boltba..szval nem tudom mi legyen..a babaúszásra nem akarom vinni ,én nem akarom a vízalá nyomni mégha meg is van a búvár reflexe,írtózom a gondolatától is-pláne ezek után,na meg ott a kötelező foglalkozást nem nagyon viselik el a babák ahogy hallottam.
2008. okt. 3. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én is jártam így, hogy szegénykém tiszta piros lett. Azóta jobban vigyázok. Egy darabig nekem is voltak sírós fürdések de próbáltam elterelni a figyelmét valamivel. Beszéltem hozzá, csapkodtunk a lábunkkal és egyszer csakmár nem sírt. Kitartás, visszajön az a pancsikedv!
2008. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást,remélem,mert olyan aranyos volt amikor vigyorogva fürödtünk,most meg már félünk mekkorát zendít .Neked mennyi idő volt még újra megszerette?Függött a kád színétől a dolog vagy ez nem befolyásolja??
2008. okt. 3. 21:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kar ezen aggodnod csak megerzi hogy te azon felsz hogy o vajon ma mit szol hozza es te tudod uvolteni fog erre o azt fogja csinalni.

Nalunk is ez volt 3 honapos koraban valami tortent en erre gondoltam akkor de utolag mar tudom hogy volt egy ilyen siros furodni nem akarok hangulata de elmult par het alatt azota megint imadja soooooot ki sem akar kellni a kadbol igaz mar 7 honapos es ulve pancsizik. El fog mulni nala ez az idoszak csak ne erezze rajtad hogy feszult vagy!!!

Boldog pancsizast nektek!

2008. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást,reménykedem benne,hogy nem mi tettük neki ezt a nem szeretem időszakot...jaj ilyenkor sajnálom,hogy nem tudom megkérdezni tőle mi a baj...:(
2008. okt. 3. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Aranyos ez a kád színe dolog de nincs köze a dologhoz.

Tényleg eltart egy darabig míg megszünik a dolog nem pár nap alatt szünik meg. Én már féltem, hogy a szomszédok megkérdezik mit csinálok azzal a gyerekkel, hogy úgy ordít?! Nyugalmat erőltettem magamra, gyorsan túllettünk rajta és kész. Mára már imád pancsizni semmi hiszti még akkor sem ha nyűgös.

Esetleg próbáljátok ki, hogy nem te fürdeted, hogyan viselkedik akkor?

2. válaszoló voltam

2008. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,eszünkbe jutott nekünk is és éppen erről beszéltünk,hogy holnap kipróbáljuk,hogy a férjem fürdeti..csak az a baj,h.még sosem csinálta és én leszek megint ideges,hogy jól megfogja pláne ha kapálózik.....de már nem jut nekünk sem több dolog az eszünkbe,sajnos még kicsi ahhoz,hogy játékokat vegyünk igénybe,legalább is próbáltuk,nem figyel rá a sírástól...
2008. okt. 3. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál is volt ilyen időszak, és nem azért mert meleg volt a víz, szerintem nálatok sem erről van szó. Mi azt csináltuk, hogy nem erőltettük, tehát minden este megfürdettük, de max 1 perc volt a fürdés, mindenét gyorsan átmostuk és már vettük is ki. Pár nap alatt abbahagyta az üvöltést fürdetés közben, de a törölközésnél kiakadt, onnantól üvöltött, míg cicit nem kapott. Ezt pedig úgy oldottuk meg, hogy fél órával előrébb hoztuk a fürdés időpontját, így nem volt még olyan éhes és fáradt, elmaradt a törölközésnél, öltöztetésnél megszokott sírás, aztán szépen megszerette újra a pancsizást. Most 9 hónapos és kapaszkodik a kádba, ha ki akarjuk venni, mert nagyon nem szeretné abbahagyni a fürdést...:-)
2008. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
CSak mi már fél hétnél nem szeretnénk előrébb hozni semmiképp a fürdést,van,hogy 2órája evett és akkor is úgy üvölt.szval nem hiszem,hogy a kaja miatt,inkább csak azért mert tudja mi miután következik.
2008. okt. 4. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!