Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan utaztok meleg időben...

Hogyan utaztok meleg időben babával az autóban? Klímával vagy leengedett ablakkal? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves. Elég meleg van mostmár, meg ugye jön a nyár, meleg van a kocsiban. Én a klímát szoktam bekapcsolni, akkor is ha elől ül, és akkor is ha hátul ül, mert ha az ablakot engedném le, akkor meg huzat lenne. Vagy inkább füles sapit rá, és ablakot le? Melyik a jobb megoldás? Nem árt a babának a klíma?
2010. ápr. 26. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyeremekorvos,h csak nagyon minimálisan lehet klimázni a baba melllett az autóban! Főleg ugy,h rá közvetlenül ne fujjasd a levegőt!
2010. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem árt a klíma, ha ésszel van használva. A kinti hőmérsékletnél 2-3 fokkal lehet csak hidegebbe állítani, akkor nem lesz semmi baja a babának a klíma mellett se, nem fog megfázni és ha kiveszed a kocsiból, nem fog rögtön leizzadni se.
2010. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja! És természetesen ne érje őt közvetlenül a hideg levegő!
2010. ápr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi most utaztunk a hétvégén a Balatonra 2 napra. Nagyon meleg volt a kocsiban. Mi minimálisan a klímát kapcsoltuk be egy idő után. Ha épp megálltunk vagy tötyögtünk, lehúztuk az ablakot, és a hordozó köré addig odaterítettem valamit, ha éreztem hogy húz hátra a levegő a 7 hónapos lányom fejére, de akkor fel is húztuk.

Szerintem ha nem a gyerekre fújja a hideg levegőt, akkor inkább a klíma és persze nem hidegre, hogy ne fázzon meg. Persze még így is beleizzadt, de szerencsére semmi baj. Én a sapit nem javaslom, mert csak megizzad a feje és még jobban melege lesz.

Üdv. (L)

2010. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért:

Nekünk nincs klíma az autóban, akkor hogyan érdemes szellőztetni, hogy ne fulladjunk meg, de a gyerek se kapjon huzatot?

10 hónapos, háttal ül még az autósülésben az anyósülés mögött.

2010. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az egyik ablakot húzod le és figyelsz, hogy ne érje a levegő közvetlenül a babát. Pl. ha az anyósülés mögött van a kisülés, akkor a vezetőoldali ablakot húzzátok le, de azt se teljesen.
2010. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi eddig lehúztuk az ablakot, kisfiam háttal ül, hordozó teteje felhúzva én úgy éreztem őt nem éri a huzat. de most már be fogjuk kapcsolni a klímát, mert tegnap már egy nagy izzadtság folt volt a fejénél. mégsem tehetem meg, hogy mindig ha beülünk az autóba bodyra vetkőztetem aztán ha kiszállunk fel, akkor is ha alszik. tegnap tényleg meleg volt az autóban és ha csak kicsit húzzuk le az ablakokat attól még meg lehet dögleni. teljesen le kéne húzni az összes ablakot azt meg ugye nem kéne úgyhogy marad a light-os klíma.
2010. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!