Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok megeszi az...

A ti babátok megeszi az "előírt" adagot?

Figyelt kérdés

Babám 4 hónapos (tápszeres)...elméletileg meg kellene ennie a 150 × a baba testsúlya (kilógrammban) adagot a doktornő szerint, de nem eszik annyit.Előfordul hogy egy nap alár 100 milivel is kevesebbett eszik.Próbálom neki kínálgatni de van hogy már fintorog mikor a cumisüveget a szájához emelem.Nem akatom nagyon erőltetni, de azt sem akarom hogy elmaradjon a fejlődésben.Nálatok mi a helyzet?


Azt sem igazán értem hogy a babám 8 órás alvás után miért nem akar enni, akkor is eröltetni kell.Mondjuk éjszaka eszik fél egykor reggel kilenckor meg már belebetegszem szinte, hogy még mindig nem kéri a kaját.


Írnátok tapasztalatokat?


Köszönöm!



2016. okt. 17. 13:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy betegnek nrm beteg, 1 hete voltunk teljes kivizsgáláson és mindent rendben találtak.Napi 6 alkalommal eszik.
2016. okt. 17. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sosem eszi meg a 150×testsúlykig-t per nap. Nálunk mondjuk probléma is kiderült, de ahogy ez megoldódott, is inkább 120-130ml-ket eszik testsúlykilónként. Elég annyi is neki. Négy hónapos a fiam szintén, és heti 200 grammokat hízik így is szépen. :) Ha gyarapszik szépen, 120/hét minimum, van elég pisis pelenka egy nap, nem kell aggódni. És ha egyszer nem éri el a 120/hetet, sem kell megijedni. Bezavarhat fogzás, mozgásfejlődés, stb.
2016. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Én nem hallottam ezt a 150 gramm x testsúlykg-ot.


Szerintem ez rohadt sok már bocs. A egy 6 kilós gyereknél 900 gramm. Annyit nem fog megenni egy 3-4 hónapos gyerek.


Az enyém 3,5 hónapos, kb 5ször eszik egy nap átlagban 140-160 ml-ert, de van, hogy csak 100-at van, hogy 200-at egy egy alkalomra, nyilván ez változó.


Nálunk is van, hogy éjjel alszik 10 órát és reggel nem éhes, alig eszik, de délben meg éhes lesz és akkor többet eszik. Vannak napok mikor alapból keveset eszik, és van amikor többet. Sőt, többször ki is hagyott már étkezést.

Mi sem eszünk egyformán.


Ennek fényében napi 600 és 750 ml között eszik, úgy hogy már bőven van 6 kiló. Nekem senki nem mondta, hogy többet kéne ennie, és szerintem nem is kell. Én ilyeneken nem idegeskednék a helyedben.


Ha gyarapodik, jól alszik, jó kedélyű, akkor elég amennyit eszik. A 150/kg szerintem sok is!


Ne nézegesd ennyire a kaját.


Néha kínáld kis vízzel is két etetés között.

2016. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokink, hogy 5 kg felett elég, ha 120-szal számolom az adagot. Ne felejtsd el, a babád nem egy gépezet, aminek mindig ugyanaz, ugyanannyi az igénye. Ha ő nem szeret korán reggelizni, hát nem szeret. A fiamnak pl az azonnal is későn volt...
2016. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Mindig többet evett, mint az "adagja". Sose kellett tukmálni a tápszert, ellenben elvenni nem lehetett, vízzel nem érte be. Amíg anyatejes volt is (4 hónapos koráig) kétszer annyit evett, mint amit elvileg kellett volna (3 kilósan 1200 miliket). Ennek ellenére sose volt elhízott baba.
2016. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem ette meg az előírt adagot, én meg sosem tukmáltam, most sem erőltetem, el tudja dönteni és szól ha éhes.

2,5 éves aktív,beszélő, okos, szobatiszta csajszi-szóval semmiben nem maradt el a fejlődésben.

2016. okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megpróbálok nem görcsölni ezen, de basszus most is fél 3 van és még csak 180 milit evett egész nap!!!Ő jól elvan mosolyog, gőgicsèl...bennem meg ott motoszkál hogy miért nem vagy még èhes?!Azt érzem ha egy picit nem erőltetném éppen csak annyit enne hogy ne haljon èhen.Pisis pelus van bőven, kaka is van minden nap hízni is hízogat.Már töb tápszert is kipróbáltunk.
2016. okt. 17. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!