Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél még nincs kialakult...

Akiknél még nincs kialakult napirend, hogyan fürdetitek mindig ugyanabban az időben a babát?

Figyelt kérdés

Igyekeznénk mindig negyed8-fél8 körül fürdetni, az esti elalvás szempontjából ez jónak tűnik és akkorra apa is hazaér, szusszan egyet. De még nincs napirendünk. (Korábban volt, de "kajazűrök" miatt felborult.) 4 hónapos lesz a kisfiam.

Az is gond, hogy ha úgy alakul, hogy eszik pl. 6-kor vagy fél7-kor, akkor még esetleg bukik a fürdetésnél. De legfőképpen az a probléma, hogy fürcsi után már enni, aludni szokott, de még nem éhezik meg ha előtte 6-kor eszik.

Azt olvastam, legalább a fürdetés, elalvás legyen mindig ugyanakkor. Úgy látom, valóban ez lenne jó a picinek is. De hogyan? Ha egy-egy nap, amikor úgy alakul, későbbre tolom a fürdést, nagyon nyűgös lesz. Ti hogy csináljátok? Persze hosszú távon a napirend a cél.


2010. ápr. 26. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a fürdetés mindig a babához igazodik.Délutáni utolsó ébredés után 2 órát van fent.Tudom kb mikorra lesz álmos.Előtte fürdetek.Soha nem fordítottam olyan nagy gondot rá, hogy akár negyed órára pontosan legyen a fürdetés.Egy óra eltolódás sem okozott nálunk nagy gondot.A baba nem tudja, hogy fél 7-kor, vagy fél 8-kor fürdik-e (nem ismeri az órát).Egy órába úgyis belefér mindenképp.

Most, hogy világosabb van, egy kicsit később, fél 8, fél 9 között megyünk locsizni.Ő így állította be magának a rendjét.

2010. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt próbáltam mindig, hogy a fürdés előtti evés 5 körül legyen. Utána alszik, vagy nem, az változó volt. Ez azért volt jó, mert a fürdés fél 8 kor volt, így 8 ra mindig éhes volt. Így szopizott még egy nagyot fürdés után, és ment az alvás. Szerintem az esti furedési időpontot próbáld délután elcsalni, ha elcsúszik egy nap. Nekem ez vált be.
2010. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt próbáltam, ha lehet, 5 körül etetem. Csak néha olyan édesen alszik :-), hogy nincs szívem felébreszteni, hiába van már kajaidő (még mindig kb. 3 óránként eszik). Pedig az ő esti nyugalma érdekében talán érdemes lenne. Megpróbálom, mit szól hozzá, ha ébresztem.
2010. ápr. 26. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!