Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő telt el babátoknál...

Mennyi idő telt el babátoknál a kúszással való próbálkozás és a tényleges kúszás között?

Figyelt kérdés

5 hónapos a lányom. Hetek óta bejárja a járókát, odamocorog a játékaihoz, illetve gyakran olyan, mint az óramutató: háton fekszik, feje egy pontban van, de a testével forgolódik. Hason nagyon jól elvan, nyúl a játékokért.

Próbálkozik a kúszással, ha a lába mögött van valami (pl. kanapé háttámlája) akkor elrúgja magát, de még nem jött rá, hogy támaszték nélkül hogyan kéne. A lába a kúszásnak megfelelően mozog, csak a teste többi része még nem mozdul el. Pedig már a fenekét is tolja felfelé.

Amint lerakjuk valahova, azonnal próbálkozik. Most is Adamo hintába altattam el, mert annyira elfárad a próbálkozás közben, hogy pár percenként lerakja a fejét és felveszi az alvópózt, de fél perc múlva már újra nyomja ki magát.

Babátoknál meddig tartott ez a próbálkozós időszak? Tudok neki valahogyan segíteni, azon kívül, hogy melléfekszem és a játékaival motiválom?


2016. okt. 27. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint az óramutató mozgott már 1,5-2 hónappal is kúszás előtt.

Ez a próbálkozás amit írsz szerintem kb 1 hónap lehetett.

Máshogy nem tudsz segíteni. Mindig fog próbálkozni valamivel, ez már ilyen.

2016. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hónap... 4 hónaposan kezdte ezt, amit te írsz, és most 6 hónaposan kezdett el igaziból kúszni.
2016. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálkunk is majdnem 2 hónap volt. Azt hittem már sosem indul meg. Ösztönözhettem én bármivel, végül meglátott egy legyet és úgy indult meg felé, mint aki ezer éve tud kúszni :D
2016. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2016. okt. 27. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyire akaratod a baba :) Enyém nagyon, addig nem nyugszik, ameddig nem sikerül elérnie amit kitalált. Szűk egy hónap telt el ezzel a próbálkozással. Azóta négykézláb van és hintázik, valamint most már halad előre, félig kúszva-félig mászva.
2016. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!