Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BCG oltás nem fakadt ki. Volt...

BCG oltás nem fakadt ki. Volt ilyen valakinél?

Figyelt kérdés
Biztos megkapta, de nem fakadt ki. Doki szerint nem oltanak újra és vannak ilyen babák. Akkor ez most azt jelenti, hogy védett? Volt ilyen nálatok?
2016. okt. 27. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Egy éves korig várni szoktak, és utána végeznek tuberculin-próbát (gyöngy a bőr alá, így hívták a védőnők általánosban :) )
2016. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jelen!

Egyik gyereknél se fakadt ki. Bőr alatt göb volt tapintható egy ideig. Ennyi.

Azóta se szóltam semmit emiatt. Bevan irva megkapták mar szólt volna a doki ha valami baj lenne vagy a védőnő.

2016. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokaknàl nem fakad ki. Ha van egy kis csomó, azt elfogadjàk. Nàlunk mindkét gyereknek csak egy kis piros pötty volt.

Nekem sem làtszik egyàltalàn a helye. Mìg van olyan ismerősöm,velem egykorú akinek.mint egy pecsét akkora hege van.

Ez tök szervezet függő,kinek hogy reagàl.

Ha semmilyen reakció nincs akkor oltjàk újra.

2016. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem oltják újra és így is védett. Örülj neki, hogy nem marad csúnya heg.
2016. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4, de, van, ahol újraoltanak, az ÁNTSZ jelzi, ha van a területén tbc-s megbetegedés, ilyen esetben a tuberculin-negativitás esetén ajánlott az újraoltás. Sajnos egyre több megbetegedés fordul elő újra :(
2016. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy 7 évvel ezelőtt, de az én kisfiamat újraoltották.
2016. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
2012. augusztus 1. óta nincs újraoltás.
2016. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
A kisfiamnak se látszik a BCG heg. Kérdeztem én is újraoltják-e de azt mondta orvos, hogy nem. Semmi teendőt nem mondtak egyébként.
2016. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fiamnak 7 éve kifakadt. Akkor még azt mondták, ha nem lenne reakció, újra oltanák.

Most a lányomnak csak egy pici pötty látszik. A védőnő mondta, hogy nem gond, a lényeg, hogy van reakció, de ha nem lenne, akkor sem oltanák újra. Azt is mondta, hogy mostanában évente 2-3 gyereknek fakad ki évente (!) a körzetében.

2016. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem látszott belőle semmi! Gyanús is volt h még csak nem is láthattam ahogy oltják.( Akkor volt az oltóanyag hiàny és kb 2 hónap múlva kellett visszamenni oltatni)

Nekem is azt mondta a gyerekorvos h biztos megkapta...

Van ilyen h semmit nem látni náluk stb!

Hát nem is tudom...

2016. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!