Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltást Ti...

Bárányhimlő elleni oltást Ti beadattátok a gyereketeknek? Miért/miért nem? Ha igen, mennyi idős volt?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, így kíváncsi vagyok más véleményére is.

Az én fiam 15 hónapos.



2015. nov. 4. 11:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposan kapta meg. Azért, hogy az esetleges kellemetlen szövődményeket elkerüljük egy tényleges megbetegedés esetén.


Ráadásul egy elég durva horrorsztori is van ismeretségi körben, azt a kis esélyt se szerettem volna megadni, hogy ilyen megtörténjen vele is.


Az oltástól egyébként nem lett semmi baja, az MMR oltással egyidőben kapta meg.

2015. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Az én fiam még túl pici de gondolkoztam már rajta. Eleinte nem akartam mivel úgy gondoltam nekik nem veszélyes ha átesnek rajta. De itt a sok komment meggyőzött, ez a vírus már nem az, ami 30 éve volt, idővel mutálódott és már pici korban sem éppen veszélytelen így be fogjuk adni neki. Ha mégis elkapná gyenge lefolyású lenne így szerintem mindenképpen megéri.
2015. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem adattam be, az ismerősöm gyereke 6 hónapra lebénult az oltás szövődményeként.


A kislányom 5 évesen esett át a bárányhimlőn, egyetlen heg maradt a csuklóján, holott az arca is tele volt kiütésekkel, de nagyon figyeltünk, így nem vakarta el, a csuklójáról is egy öltözés következtében kaptuk le a sebet.


Olvastam, hallottam én is a szövődményekről, ennek ellenére nem adatom be a kicsinek sem, mivel nem egy régi oltás, 10-20 éves tapasztalat nincs, hogy milyen következményei lesznek az oltásnak a későbbiekben.

2015. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Szintén nem adattam be, mert nem ismerni még a tapasztalatokat. A nagy 5,5 évesen esett át rajta (az sem biztos, hogy az volt), volt rajta kb. 7 db pici piros pötty és annyi. A kicsi rá 2 hétre megkapta 2,5 évesen, neki 1 maradt meg a popsiján, pedig tele volt pöttyökkel. Azért gondolom, hogy a nagynál is az lehetett, mert akkor volt a csoportjukban több gyereknek is és amikor a kicsi beteg volt, nem kapta el tőle, pedig együtt voltak folyamatosan.
2015. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
idén adattam be a 15 éves lányomnak, mert úgy gondoltam ennyi idős korban már elég komoly lefolyású lenne, másfél éves öccsének nem adattam be, doktornőnk sem javasolta
2015. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem adattam be, nem éreztem szükségesnek. Három évesen lett bárányhimlős, minden gond nélkül egy hét alatt ki is jött belőle. Persze tudom, lehettek volna szövődmények, de egy megfelelően kezelt (azaz rendesen kifeküdt) bárányhimlő esetében ezek extra ritkák.
2015. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

én az orvos tanácsára NEM adattam be az oltás egyiknek sem

...

ha már a gyerekorvos azt mondja h ne tegyem akkor cak van valami háttere

másik a párom gyógyszergyártó - pontosan tudja melyik vakcinában milyen plusz anyagok vannak még - szóval még inkább nem

2015. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem adattuk be, csak azokat, amik kötelezők voltak. Én hiszek a testünk erejében.
2015. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem adattam be, igazából egyszerűen elmaradt, pedig amúgy szinte minden ajánlott oltást is megkapott. 2,5 évesen kapta el tavaly, könnyű, gyors lefolyású volt, minden szövődmény nélkül.
2015. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem adattam be. Most 2,5 éves a fiam.

Nem volt a javasolt oltások között, amikor kérdeztem az orvost.

2015. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!