Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki öntene belém egy kis...

Valaki öntene belém egy kis lelket? Van egy két és féléves meg egy fél éves kislányom, A pici koraszülött volt,30. hétre született.

Figyelt kérdés
A Kórházba majdnem egy hónapot voltunk, még úgy érzem ezt sem hevertem ki, de most úgy érzem nagyon elfáradtam. Az elejétől sokat szenvedte, hogy legyen tejem, most is fejek még. Nem mondanám hogy rossz babák, éjszaka alszik mindakettő. De folyton idő szűkében vagyok, akárhogy próbálom beosztani a napot mindig rohanok, picit minden nap kétszer tornáztatom, közben a fejéssel is elmegy sok idő, És ugye mindkettőre elég sok időt kell szánni. Hogyan tudnék türelmesebb lenni velük? Hogyan nyugodhatnék meg egy kicsit? És hogy a lehetne több energiám? Imádom őket, de vannak olyan napok amikor úgy érzem kifutok a világból
2016. okt. 28. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd abba a fejést. Nagyon jól tudom, hogy mennyire hasznos az anyatej, de a kicsiknek elsősorban ANYA kell, nem pedig egy zombi.
2016. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Szoptatás párti vagyok, de nektek tényleg nagyobb segítség lenne, ha tudsz anyatejet venni.

És ne félj segítséget kérni! Beszélj a nagymamákkal, barátokkal, hogy ki tud pl. heti egyszer kaját vinni. Két-három adagot, felét lefagyasztod. Vagy ki segítene egy-egy délután összekapni a lakást.

Másrészt most ez nem az az időszak, mikor ragyogni kell a lakásnak. Hidd el, hogy a kutyát nem érdekli rajtad kívül, hogy a fotelben van a mosott ruha, és van két pókhàló a plafonon.

Mosogatáson is sok időt spórolsz, ha pár hétig eldobható műanyag tányért használtok.


Kis idő után belerázódsz, és utoléred magad. Lelkileg volt fárasztó ez az időszak, azért nem tudod kipihenni magad.

2016. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyötrődj az anyatej miatt. Tápszeres babáknak sem lesz semmi bajuk. Inkább töltsd az időt a kicsikkel,te is nyugodtabb leszel,ha nem lesz a napod állandó lótás-futás-fejés.
2016. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem született kis korkülönbséggel (3 év 5 hónapos volt a legnagyobb, mikor a második testvére született). Ami nekem sokat segített: nehezebb időszakokban rendeltem az ebédet, megtanultam lejjebb adni a háztartásból (pl. egy gyerek mellett még mindent vasaltam, hetente mindenhol port töröltem, három gyerek mellett meg már csak a férjem ingeit vasalom és akkor törlök port, ha jut rá idő).

És meg kellett tanulnom elfogadni, hogy nem tudok kettéosztódni, ha egyszerre két gyerek igényelné, hogy ellássam vagy foglalkozzam csak vele, akkor sem. Megtanultam elviselni a gyereksírást anélkül, hogy kiborulnék pl. azon, hogy az egyik sír, amíg a másikat pelenkázom, vagy az ebédjét készítem elő.

Meg az is sokat segített, hogy mindig találtam magunknak rendszeres programokat, baba-mama klubot vagy hasonlót, ahova heti rendszerességgel jártunk hetente egy-két délelőtt. Ilyenkor mindannyian kicsit kiszakadtunk az otthoni környezetből. Ez persze sok időt elvesz egy napból, de kiegyensúlyozottabb lett a család a nap további részében is. A többi napon is, ha nyűgösek voltunk, kimentünk sétálni, játszóra, biciklizni, sokkal jobb lett mindannyiunk hangulata.

2016. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keves korkulonbseggel szuletett gyerekek ellatasa akkor is nehez, ha nem kell napjaban tobbszor fejni es tornaztatni a kicsit, foleg, hogy még a nagy sem ovis, igy meg foleg.

A fejessel rengeteg ido elmegy es lelkileg ki lehet benne keszulni, egyertek az elottem szolokkal.

Probald jobban "igenybe venni" a ferjed, esetleg ha tudsz, kerj nagyszuloi segitseget.

Neked legalabb alszanak ejszaka a gyerkocok, nekem a nagy 3,5, a kicsi 1,5 es még sokszor most is igy erzek, ahogy te, viszont en allandoan ejszakazok.

Kitartas! Mindig egy kicsivel konnyebb lesz, ahogy novoget a kicsi, ulni, allni, jarni fog tudni, ezek merfoldkovek. Most az eleje ennyire kemeny!

2016. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy koraszulott babanal ne javasoljatok már ilyet, hogy hagyja abba fejést! Koraszulottnel nagyon fontos az anyatej!
2016. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Ismerös helyzet. Igaz nekem a kisfiam tàpszer baba volt az első perctől kezdve. Én totàl kiakadtam ès néha mèg most is hogy ha rendetlenség van a lakàsba. Viszont fel kellett ismernem hogy a kisfiamnak egy nyugodt anyàra van szüksége. Igy amikor ő engedi akkor én is alszok vele. Tudom neked 2 gyermeked van. De muszàj pihenned. Nekem nincs segitségem egyedül nevelem a ma màr 5,5 hónapos babàmat.

Én szèpen lassan de ugy érzem màra megtanultam beosztani a lakàs körülu teendőket. De az is igaz hogy magamra nincs idő. Nèha ugy nézek ki mint egy zombi de idővel ez is alakul majd.


Ne aggódj minden be fog àllni ès ki fog alakulni. Pihenj amikor csak tudsz. A teendőid ugyis meg fognak vàrni de ha pihent vagy akkor minden jobban fog menni, plusz a gyerekekkel is türelmesebb leszel.


Én a helyedbe elgondolkodnèk a tàpszerre való àttérésre. Mondm ugy hogy napokig emésztett hogy nem kellett a babàmnak a cici. De makk egèszséges kis roncsot.


Kitartàs!!!

2016. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mi a fene ***** válasza:
6-osnak, igazad van , de nem mindenáron. Ha még fél évesen se tud szopni, akkor kár erőltetni. Vagy lehet hogy rosszul értettem azért fej az anyuka, mert sok a tej. Elhiszem, hogy ennyire kimerült, minden hasznosat elmondtak már előttem, érdemes megfogadni.
2016. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mi a fene ***** válasza:
Különben 5 hónapos baba ehet már sárgarépát, krumplit, almát. Lehet, hogy jobban is tűrne vele, és csak reggel fejnél, amikor általában több tej van.A védőnő mit tanácsol ?
2016. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mi a fene ***** válasza:
Kedves kérdező, kiváncsi lennék hogy alakulnak a dolgok. Mit tudtál hasznositani a válaszokból, és javult-e a helyzet ? Ha időd engedi irjál.
2016. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!