Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszulott babamat tappal...

Koraszulott babamat tappal kiegeszitve etethetem?!

Figyelt kérdés
Koraszulott 1 honapos babam 2380 grammos napkozben sokat alszik szinte egesz nap majd ejjel fel kel es jo 3 -4 oran keresztul fent van akkor allandoan keres probalom cicire tenni de utanna is nyugos probalom dajkalni de az sem jo mindent probaltam mar orak hosszat fent vagyunk a tejemet meg nemtudom fejni egyszeruen 3 orankent fejem eppen kajalas elott hogy tudjon enni csak sajnos ennyi van elore nemtudom lefejni.Nagy baj ha kap ejjel tapot amikot nincs anyatej de utanna fejek amig tudom az anya tejet..Ideges vagyok gondolom ezert is nem ugy termelodik a tej megbiselt a koraszules a korhazi otlet sok minden volt ez igy egyben..DE KOZBE MEG mardos az ideg hogy tapot adok a babanak..Kerlek irjon aki hasonlo cipobe jart/jart..Koszonom szepen

2015. dec. 24. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy baj, adj neki nyugodtan!

Az elso 8 hetben nekem is potolni kellett tapszerrek.

Viszont tedd mellre minel tobbszor, ugy szaporodik a tej!

2015. dec. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Ha csak fejsz, akkor sokáig nem tartható fent ez az állapot. Szoptasd a babát!
2015. dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

Sztem az orvossal beszeld meg!

A fejlodest az segitene eli, ha szopna a babad es nem fejnel. Te nem tudsz annyit lefrjni, mint amennyit o kiszivna... szovalez igy nem maradhat. Koraszulottnek vsloban nem a legjobb a tap, sem idoben szuletettnek... szerintem kicsit le kellene nyugodnod. El kell hinned, hogy kepes vagy taplalni a gyermekedet a melledből. Ugyhogy ez legyen a fo cel. Hol van ilyrnkor a vedono??? Hivd ki és kerd meg, hogy segitsen szoptatni, mert nem megy. Mindent meg kell tenni ezert, es akkor fog igazan beindulni a tej, ha o stimulalja! En szurkolok nektek!

2015. dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ikreim voltak koraszülöttek, és az idegeskedéstől elment a tejem, plusz ugyanígy tél volt, rohangásztam folyton a hidegben, kimerültem. Koraszülötteknek való tápszert írtak fel nekik, már nem emlékszem a nevére.

2-3 hónapos korukig három óránként etettem, így szépen fejlődtek.


Tanácsaim:


1. Kérdezd meg a gyerekorvost, ajánlja-e a korababás tápszert. Recept nélkül is adják egyébként, persze drágábban, bár nincs mindig a gyógyszertárban. Ajánlott odatelefonálni, hogy van-e éppen, hogy ne menj érte fölöslegesen.

2. Ha kevésnek érzed a tejet, és a védőnő, szoptatási tanácsadó sem tud segíteni a szaporításban, akkor ebbe bele kell törődni. Nekem a harmadik babámnál nagyon jókat mondott a tanácsadó még a kórházban, amikre álmomban nem gondoltam volna.

3. Minden jobb, mint idegeskedni. Ismétlem: MINDEN jobb. A tápszerezés is. Az ideges, kimerült anya rosszabb, mint a tápszer, ezt nyugodtan hidd el nekem. Pihenj, amennyit tudsz!


Plusz infó: az ikreim már öt évesek, koraszülött, tápszeres múltjuk ellenére éppen akkorák, mint kortársaik, okosak, egészségesek!


Áldott karácsonyt kívánok nektek!

2015. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!