Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gasztroenterológiai vizsgálat...

Gasztroenterológiai vizsgálat hogyan működik (mit takar) a 4-5-6 hónapos babáknál?

Figyelt kérdés
A válaszokat köszönöm!

2016. okt. 31. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hülye kérdés. Attól függ mi baja van.
2016. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz evő, van hogy 16 óra hosszáig semmit nem hajlandó enni.Ha sír hogy éhes akkor megeszik 50 milit utána meg már azért ordít, mert a szájában van a cumisüveg, köpi ki.Teljes idegroncs vagyok már miatta.Már 4 tápszert próbáltunk, váltottam cumisüveget, megpróbáltam ülve, állva etetni, pihenöszékben de semmi.Ha nem erőltetném, egy nap 200 milin el lenne pedig már 5 hónapos lesz.
2016. okt. 31. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyarapodással hogy vagytok? Tejmentes tápszert is próbáltatok (Pregomin, Neocate)?

Mennyit eszik általában egy nap? Kap-e bármilyen gyógyszert hasfájásra/refluxram..?

Szopik e tápszer mellett? Meddig szopott?

Akkor fontosak lehetnek a terhességi/szülés közbeni előzmènyek is. Családban van-e bármilyen beteg, hasfájós, allergiás stb.

Mindezek fényében+baba vizsgálatakor dönti el majd az orvos, hogy elég-e egy ambuláns vizsgálat-vagy esetleg kórházi kivizsgálást igényel. Hasi ultrahang, vér-vizelet-székletvizsgálat általában elvégzendő, de nem feltétlen, és ezen felül is lehetnek speciális vizsgálatok.

2016. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szeptember közepe óta lelassult a hízása.HA-s tápszert eszik, amiket írtál 2-es válaszoló azokat nem próbáltuk, a gyerekorvos nem is ajánlotta.Csak espumisan cseppet kap, nem mondanám igazán hasfájósnak, nem refluxos.Átlagban 650 milit eszik egy nap, pedig 800 lenne az adagja.De ezt is úgy eszi meg hogy belé kell erőszakolni.Probáltam lazán hogy annyit eszik, amennyit esszik aztán az lett belőle hogy 250 milit evett meg egy nap.Hellp szindróma miatt 34. hèten született 1500 gramm alatti súllyal, szopizni nem tudott, nem is nagyon lett volna tejem.Ameddig volt tej kb. 3 hónapig addig fejtem neki, de tényleg minális mennyiség volt.Sem én sem a párom nem vagyunk allergiásak, nagyszülők között a nagyik a parlagfűre.

Az apukának rosszabb a gyomra, gyomorfekély gyanújával volt már kórházban de aztán nem volt szerencsère semmi komoly.Gyerekorvosnál múlt pénteken voltunk azt mondta nincs ennek a gyereknek semmi baja, hátha csak átmeneti a dolog.Nem ajánlotta hogy menjünk el bárhova.Koraszülöttsege miatt sokat kell vizsgálatra járnunk, műtéte is volt 3 hete szóval csak akkor vinném el ha más is úgy gondolja hogy szerinte indokol, vagy nem járfájdalommal a kivizsgálás.

2016. okt. 31. 17:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Széklete hogy van? Naponta, rendszeres? Szép mustársárga vagy hígabb? Esetleg zöld/fekete/véres? Koraszülöttségéből is fakadhat, hogy nem olyan jó evő, de inkább más lesz itt a gond, hogy szept. Közepe óta állt le a gyarapodás. Azt is mondtad a háziorvosnak, hogyha hagynád, milyen keveset enne?


Én elvinném egy gasztroenterológushoz, a fiamnál hasonló tünetek voltak, belé is tuszkolni kellett az ètelt, leállt a súlygyarapodása is, aztán allergia volt a háttérben, a spec. Diéta megoldotta a gondot (2 hét így is kellett, és nincs allergiás a családban).

2016. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Apropó, nem írtad, hogy milyen műtétje volt, akár ez is bezavarhat a táplálkozásba.
2016. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Széklete általában naponta 1x van, nagyon ritka de előfordul hogy 2 naponta.Sötétzöld, de azért mert maltofert kap.Lágyéksérv műtete volt, de az volt számomra az érdekes, hogy a műtét után nagyon jól kezdett enni vagy 2 hétig, aztán most megint visszaestünk.Mondtam a dokinak, hogy nagyon keveset enne ha nem tukmálnám, azt mondta ha továbbra sem lesz javulás akkor vizeletmintát kell majd adni, mert általában a babák akkor nem esznek ha vérszegények (ez nálunk nem játszik már) és ha húgyúti fertőzése van.Azt sem gondolnám hogy fertőzése van, mert a műtét után pár nappal is vizsálták a vizeletét és rendben volt.
2016. okt. 31. 17:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy a te kisfiad mire volt allergiás?
2016. okt. 31. 17:45
 9/9 anonim ***** válasza:
biztos lesz ultrahang, legalábbis szerintem alap, hogy ezt megnézzék.
2016. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!