Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik egy Gasztroenter...

Hogyan zajlik egy Gasztroenterológiai vizsgálat kisbaba korban? (II. sz gyermek klinika Tűzoltó utca)

Figyelt kérdés

Babámat(4 hós) a háziorvos beutalta,mert sokszor bukik 2 étkezés között is és büfinél fecereg,öklét eszi majd öklendezik, néha ki is hány egy keveset...Szopinál feszül, de nem mindig, valamikor a cumisüveget is elutasítja és könyörgések árán tudok etetni.Viszont a teát (nem melegítem neki, szobameleg) mindig elfogadja.Nem értem?!Ezért mentük el a háziorvoshoz ki beutalt minket.A védőnő azt mondja a foga jön, doki nem látja...

Pótlásként kap tápszert,mert a tejem visszaapadt HA-t mert a sima tejalapútól ekcémás lett.

Mindenesetre szeretném tudni mire is számítsak?

Be kell jelentkezzünk?


2012. febr. 6. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Zala megyei vagyok, a helyi szokásokat nem ismerem, de általában időpontot kell kérni mindenilyen szakrendelésre. Első alkalommal általában csak megvizsgálják (mint a háziorvos, poci tapi, szívhanghallgatás stb.), kikérdeznek hogy mik a tünetei. Aztán az orvos el dönti kell e még vizsgálat. A leírás alapján refluxnak tűnik a dolog, ilyen esetben vagy felírnak bukás elleni tápszert, vagy sűrítőt (Nutriton, Sinlac, Milupa Sinemil) és közlik hogy majd elnövi. Vagy elküldenek UH-ra, végső esetben 24 órás PH moitorizálásra (de ez elég valószínűtlen).


Amúgy ha eszi az öklét, akkor szerintem tényleg mozgolódnak a fogcsírák, feltéve ha a játékokat is rágja.

2012. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy ha ekcémás lett a sima tápszertől, akkor lehet esetleg tejallergiája is, attól is lehetnek ezek a tünetek (hányás, étvágytalanság), és a HA tápszerben is van tejfehérje, csak részlegesen hidrolizálják, ha erre gyanakszik, majd a doki, akkor teljesen hidrolizált tápszert, vagy aminosav alapú tápszert fog felírni, ill. neked is tejmentes diétát kell tartanod. De ez csak feltételezés, majd az orvos eldönti.
2012. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 4 hósan voltunk gasztroenterológusnál tej allergia gyanú miatt. Beutalót kaptunk és időpontot kellett kérni. Sokat kérdezett a doki, de semmi több. Mivel ilyen idős korban még nem tudják vizsgálattal - gondolom vérvételre gondolnak - megállapítani a tej allergiát, legalábbis nekem ezt mondták, ezért úgy döntöttek hogy tartózkodjunk a tejtől. Akkor még szoptattam, úgyhogy én sem ehettem semmi tejalapút, de tényleg semmit és a baba kapott speciális tápszert. Milupa Pepti. Lehet recept nélkül is kapni, de gasztros javaslatára csak 250 forint. De állítólag bőrön is lehet tesztelni a tejet, rákened ha kiütéses lesz, akkor allergiás rá. Bár nálunk ez nem tudom mennyire igaz, mert én néha szoktam tejet tenni a fürdő vizébe, puhítja a bőrt és megvédi a kiszáradástól egy kis napraforgó olajjal. Mindenképpen menjetek el a dokihoz.
2012. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Izgulok a vizsgálattól de persze elmegyünk mert a legjobbat szeretném neki!

És most hogy így írtátok nem is a refluxra gyanakszom hanem hogy tejallergiás valóban!De majd a doki!

Köszi!

2012. febr. 6. 23:50
 5/13 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük,kaptam időpontot és be kell feküdjünk a gyerekkel 3 nap megfigyelésre.....Reflux és tejallergia gyanú...

Mostmár csak azt nem tudom hogyan lesz ez az egész...

2012. febr. 7. 15:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Kitartást. Biztos minden rendben lesz.
2012. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvassa a kérdésem és érdekli hogy zajlott a dolog írjatok nyugodtan!Akkor is ha már eltelt pár év a kérdésem kiírása óta, szívesen megírom!

üdv

2012. febr. 17. 22:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Kiderült valami? Túl vagytok már a vizsgálaton?
2012. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hali!

Voltunk a tűzoltó utcai klinikán!

Vettek vért és megfigyelés alatt voltunk 1éj 2 napot, orvos felírt tejmentes tápszert és javasolta a hozzátáplálást megkezdését.Mivel 4 hónapos korban 100%-osan nem lehet megállapítani az allergiát,6 hónap tejmentes diéta és utánna terheléses vizsgálat,remélve hogy nem áll fent, kinőtte.Egy hét telt el a kérdésem kiírása óta, jó sok infón rágtam át magam és ugye a kórházat is megjártuk, kijelenthetem hogy javulunk!Persze nem jó illetve túl jó tápit adtam neki én magamtól(totál tejmenteset PREGOMIN) a doki szerint nem kell annyira megvonni mindent és PEPTI-t eszünk most.Légzése sokkal javult a bőre is és ami a legszembetűnőbb az a kedve:)A poci már nem fáj és a kaki is kezd rendben lenni,de még semmi sem az igazi.

Bár fogalmam sincs hogy mi nála az "igazi" mivel anyatejes korában is sok tünet fenn állt,fogyasztottam tehéntejet,de ugye a tejalapú tápszernél jöttek ki a tünetek.De a foga is jön mindezek mellett,megnéztük egy nővérkével:D

Ha esetlen valaki készül mostanában a Tűzoltó utcai klinikára írjon, szívesen segítek neki hogy mi hogy lesz és mit vigyen magával merre menjen stb.

Én baromira örültem volna neki, de sehol nem találtam ilyet sajnos....

Ja és elfelejtettem megírni hogy az orvos szerint a véres székletet nem mindig lehet észrevenni, tehát az a tünet amiből majdnem biztosan meg lehet állapítani az allergiát,nem tűnik fel rögtön, ezért székletelemzést kellett nekünk is beküldenünk aminek még nem érkezett meg az eredménye.

Valamint az is lemaradt hogy kaptam egy véleményezést amit a körzetimnek kell odaadnom és így a baba tápszerét 90%-os támogatással tudom megvenni.

Üdv nektek!

2012. febr. 19. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez lesz a 250 forintos Pepti :) És hogyan tovább? Mi egy évesen megyünk vissza a gasztó dokihoz. Kíváncsi vagyok mit mond mikor lehet bevezetni a tejet, vagy hogyan fogják vizsgálni hogy tényleg tejallergiás.
2012. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!