Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent a gasztroenterológi...

Mit jelent a gasztroenterológiai vizsgálat? Mit csinálnak a babámmal? 5 hónapos és erre a vizsgálatra kell vinni.

Figyelt kérdés
Még mindig görcsölget főleg éjjel,elég sokszor fent van miatta,kakilni is ma pl:2 bogyó,de van hogy egy nap kétszer is elég rendesen,de van olyan nap is mint a mai.eszik rendesen,súlya is jó egy hónapja voltunk mérésen akkor volt 6,51dkg.be kell ehez a vizsgálathoz vele feküdni?mert az orvos nem mondta amikor meg az időpontot kértem elfelejtettem megkérdezni.Ja április 17-re kaptunk időpontot.
2012. febr. 1. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Amiatt mentek , mert görcsölget még néha? Biztosan szükség van rá? Nálunk csak a legvégső esetben küldenek ilyen vizsgálatra, csak azért tudom, mert kislányom is iszonyat hasfájós volt, plussz sokat bukott , de nem küldtek egyből, szerencsére, mert magától megoldódott minden.
2012. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ő nem bukik,nehezen kakil,meg igen görcsöl.Mit csinálnak ott majd vele?
2012. febr. 1. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

A gasztroenterológia az emésztőrendszerrel, illetve annak betegségeivel

foglalkozó tudományág.

2012. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínüleg csak kikérdeznek, hogy mik a tünetek, az orvos megvizsgálja (ugyanúgy mint a háziorvos, megtapintja pociját, meghallgatja a szívét stb.)

Aztán attól függően, hogy milyen gondot feltételez az orvos, lehet hogy még elküld UH-ra (de az tuti külön időpontban lesz), esetleg kér egy vérvételt. Esetleg ír fel neki valamit (másik tápszert /feltéve, ha tápszeres/, görcsolsót stb.).

Étrendi tanácsot is biztos ad majd, főleg a székrekedés miatt.

Szerintem semmi extra nem lesz.

2012. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi azt el felejtettem, hogy ehhez nem kell befeküdni, sima szakrendelés, időpontra behívnak, valószínű 10 perc múlva már mentek is hazafelé
2012. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Esetleg lehet hogy tejcukor érzékeny?
2012. febr. 1. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól inkább hasmenése lenne. De egyébként az erős hasfájás, puffadás jellemző rá. Viszont ilyen pici babánál nem tudom, hogy azt hogyan szűrik, mert én voltam Hidrogén kilégzési teszten, de azt egy pici baba nem tudja megcsinálni, hogy 10 percenként fúj a fecskendőbe. Lehet hogy azt csak úgy tudják kizárni, ha tejcukormentes tápszert kap, vagy magát az enzimet kapja (pl. Colief, hasfájásra való gyógyszer babáknak)
2012. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!