Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran fürdetitek a...

Milyen gyakran fürdetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Németországban élek és itt nem divat naponta fürdetni a csecsemőket. Néha rosszul érzem magam miatta mert otthon mást szoktam meg.

2 hónapos baba anyukája


2010. ápr. 27. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Törekszem arra,hogy minden nap meg legyen fürdetve. Én babám sokat bukott,igy szegény nem volt jószagú,szóval jó volt minden nap fürdetni. Most,hogy nagyobb,10 hós,az étellel keni magát össze,meg csak a földön közlekedik,úgyhogy megint csak jól jön a napi fürdés. Persze többször megesett,hogy kimaradt 1-1 nap,mert nagyon nyügös,álmos volt.
2010. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap megfürdetem. A nap folyamán azért mégiscsak kaki-pisi érintekezett a bőrével, hiába töröljük le popsitörlő kendővel, azért az mégsem ugyanaz, mint mikor bő, meleg vízben mossuk meg alaposan a baba fenekét. Fiúknál pedig a fütyire vonatkozó napi higiénia csakis fürdéskor érhető el, hiszen nekik a fitymát is tisztítani kell. Ha nem fürdetnénk meg őket, előbb utóbb felgyűlne alatta a szennyeződés és olyan gyulladást kapnak, hogy ihajj... Emellett én a kisfiam hurkái közül minden este kitisztítok valamit, ami begyűlt a redőibe. Nem tudom, mi az, de jó érzés, hogy ettől is megszabadul a fürdések alkalmával. A fürdés mindezeken kívül pedig megnyugtatja őket, felkészíti őket az alvásra és nekik is ugyanolyan jó érzés tisztának lenni, mint nekünk.
2010. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
minden nap. 3 hónapos. Hiányérzetem van, ha valami miatt kimarad.
2010. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

ne haragudj de mi az hogy Divat,ez szerintem alapveto higenia neked de foleg a babadnak.kit erdekel hogy masok mit csinalnak te te vagy!vegy esetleg megszol valaki ha mast teszel?

furdetni minden nap kell,nekik meg annyira erzekeny a boruk miert kell kitenni oket barmi bakteriumnak ha nem muszaly vagy tevedek?

2010. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden este! Ha csak nem lenne nagyon nagyon beteg, ki nem hagynám az esti fürdetést! Nekik is jár ennyi! (Mondjuk volt már itt olyan kérdés, hogy vkinek a babájának vmilyen bőrbetegsége van, orvosi utasításra nem fürdetheti a babáját minden nap, persze az más)
2010. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
13 hónapos,eddig 1 fürdés maradt ki.Szenteste,úgy beájult,hogy nem ébresztettem fel,de reggel fürdéssel indítottuk a napot.
2010. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy a németek azért nem fürdenek naponta (a felnőttek sem) mert ott nagyon kemény a víz. Igaz, itt is, de ott lehet hogy még jobban. A húgom 12 év él kint, ő mondta hogy ez az oka. Nem kell mindjárt ítélkezni kedves 18.30-as! Nem biztos a hogy a nagyon kemény víz jobb hatással van a baba bőrére, mint az, ha csak 2 naponta fürdik.
2010. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ó, hát a németekről én is tudnék írni... Persze azért nem kell általánosítani, de ismerek egy családot, ahol a gyerekek este átöltöztek pizsibe és még mezítláb kirohangáltak az udvarra és úgy küldte őket az anyjuk koszos lábbal aludni. Ez rendszeres volt.

De visszatérve a kérdésre. Babák esetében én is úgy vagyok vele, hogy azért olyan koszosak nrm lesznek estére. Szóval nálunk is kimarad néha a fürdés. Nekem mindkét gyerekem( 4 hónapos és 3 éves) nagyon száraz bőrű és a víz még jobban szárítja. Pedig speciális fürdetőt használunk.

Amikor nyaralni voltunk a nagyobbik 4 hónapos korában,akkor egy héten csak 2X fürdettem meg, mert nem voltak túl ideálisak a körülmények( hűvös volt). Semmi baja nem lett, sőt szebb volt a bőre. Inkább csak a rendszeresség és a jobb alvás miatt ajánlott a napi "relaxáló" fürdetés.

2010. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden este medfürdetjük a 8 hónapos babánkat.Már nagyon várja a pancsit,ki se lehetne hagyni.:)
2010. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden este, ez része az esti rituálénak! 14 hónapos
2010. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!