Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anya szeme barna, apa szeme...

Anya szeme barna, apa szeme kék, a 10 hetes fiunkké sötétbarna. Ugye meg váltotik a babák szemszíne ebben a korban. Milyen szinű lesz szerintetek a fiam szeme?

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 15:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ferjem felol kek szemu mindenki. En felolem barna szemu mindenki.

En kekszemu babara szamitottam de most sotetebb a fiam szeme mint az enyem.Enyem vilagos barna. Gesztenyetol joval volagosabb. :-)

2016. nov. 2. 16:49
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon leegyszerusitve.

Szemszin eseten egy gent kapsz anyatol, egyet apatol. A barna gen a dominans, a vilagos recessziv.

Ha 2 barna gent kapsz, barna szemed lesz. Ha egy barnat egy vilagosat, akkor is barna lesz - ezert hivjak a barnat dominansnak - (de te mar orokithetsz vilagosat is). Ha ket vilagosat, csak akkor lesz vilagos.

A ti esetetekben, ha a te barna szemed mogott 2 barna gen van, mindenkeppen barnat adsz tovabb es tok mindegy milyen szemu az apa szeme es onnan milyen gent orokol a gyereked, barna szemu lesz.

Ha a te barna szemed mogott egy barna es egy vilagos gen van, orokitheted a vilagos gent is, es abban az esetben, ha az apatol is vilagos gent kap a gyereked, akkor vilagos szeme lesz.

Nalatok apa kekszemu, ez csak ugy lehet, ha ket vilagos gennel rendelkezik, tehat o mindenkeppen vilagosat ad tovabb.

Szoval csak az a kerdes, hogy a te barna szemed hordoz-e vilagos gent vagy sem.

(Ezert van, hogy ket barna szemu embernek is lehet kek szemu gyereke, mert ha mindekettonek egy barna es egy vilagos genje van,a vilagos gent kaphatja a gyerek mindket szulotol).

A zold szin picit elterhet es van nehany bonyolultabb kitetel, de az alap ez. Az arnyalatok (szurke, kek stb) ennel osszetettebb.

Egyebkent ha 10 hetesen barna a fiad szeme, biztos barna lesz, csak az arnyalat a kerdes, nem lesz belole kek mar. Zoldes arnyalatu talan. 😊

2016. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
En latok a szemebe zöldes szürket is. De csak ha jol megnezem. Igy hirtelen ranezek sötetbarna. :-) Vilagosban, jol megnezve meg a szemeben a golyo kek benne meg a szin barna. Nagyon erdekes. :-)
2016. nov. 2. 18:24
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk az apa szeme barna az enyém zöldes kék színű,a fiamé pedig születése óta barna most egy éves de olyan sötét barna lett mintha fekete..

Kis bogár szemű. Nagy szemekkel gyönyörű hosszú szempilakkal.

Szerintem nem változik..a férjem is barna szemmel született s barna maradt 😊

2016. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Barna lesz.
2016. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülőm barna szemű, kicsinek nagyon sötét barna, szinte fekete szemem volt, most 30 vagyok, és kivilágosodott az évek alatt, már a fele zöld (apukámnak is idősebb korára lett világosabb a szeme - az ő anyukája volt a családban kék szemű). A férjemnek barna a szeme, nekem ugye ez a zöldesbarna, és a fiamé is olyan zöldesbarna már 6 évesen mint az enyém (születni sötétkékkel született).
2016. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk mindketten barna szeműek vagyunk. Nekem nagypapámnak kék a páromnál pedig az apukájának. 6 éves kislányunknak gyönyörű világos kék a szeme. 6 hónapos kislányunknak is egyenlőre világos kék... mindketten sötétkék szemmel születtek. Kíváncsian várom marad-e kék.
2017. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!