Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas nincs kiborulva az egy...

Mas nincs kiborulva az egy eves gyereken, csak en?

Figyelt kérdés

Hisztizik, allandoan ordit, ha nem ugy megs valami ahogy o elkepzelte. Ha raszolok, vagy megtiltok valamit akkor hatra veti magat es tombol. Enni nem akar csak tapszert. Orrszivaskor, oltozteteskor, pelus cserenel kozelharcot vivok vele. Ha kimegyek mosdoba, netan furdeni, vagy ra merek pillantani a telefonomra esetleg tevet neznek amig o jatszik akkor kesz a vilaghaboru. Addig tombol es egreciroztat amig meg nem unom es ra nem figyelek. Ha fogom a telot o is azt akarja, ha eszem (teljessn mindegy hogy o ehes vagy sem) akkor o is enni akar. De ne ugy kepzeljetek el, hogy aranyosan jelez, hogy hamma vagy enne, hanem addig visit es orditozik amig ki nem eroszakolja amit akar.

Egyedul vagok vele, ferjem neha van csak itthon. Mas 1 evese is ilyen?

Mar nem tudom mit higyjek ... ja es az allanod hisztitol orditozastol, akaratossagtol mar reggel 10kor faj a fejem, hulla vagyok idegileg. Es ami a legerdekesebb, hogy csak velem csinalja ezt. Se a ferjemmel se a rokonokkal nem.


2016. nov. 5. 12:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Tudom en vagyok a gyerekert, nekem kell ezt elviselni, o meg kicsi stb.

De neha ugy erzem nagyon is tudatosan csinalja.. sot.

2016. nov. 5. 12:15
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

persze, hogy tudatosan csinálja, igy kommunikál, hiszen másképp még nem tud.

mondjuk rengeteg szituáció van amikor elkerülhetnél, pl. az étkezésedet irtad, hát egyél akkor amikor ő is, máris nem lesz orditás. vagy ha mégse akkor eszel, akkor tegyél ki neki is pár falatot.

persze, hogy az kell ami nálad van, hiszen gyerek!

nm arról szól a gyereknevelés, hogy ücsörögsz a kanapán, nézed a tv-t, közben mmobilozol, a yerek meg édesen eljátszik egyhelyben :D

igen, a legtöbb embernek a gyereke figyelmet akar és ki is harcolja ::)

2016. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

Hát, tudom, ezzel nem segítek, de nem vagy egyedül. Ugyan nincsen gyerekem, és soha nem is akartam, pont az ilyen dolgok miatt (szerintem be is vonzottam magamnak az évek alatt, mert egy éve Kiderült, hogy PCOS-m van), de mindig is sok kisgyerekkel voltam körülvéve (2 kistesó, 2 kisebb unokatesó, akiket mindig lepasszol hozzánk az anyja), és én már szinte idegbajt kaptam a sok baromságuktól, nemhogy rám nem hallgatnak, de anyámat is kiröhögik, ha rájuk szól.


17/L

2016. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Mennyit vagytok friss levegon?
2016. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves 17/L! Mar neha en is megbantam higy szultem, persze nem a gyerekem letezeset bantam meg, hanem ezt a kis babas kis gyerekes korszakot. En nem vagyok anyatipus ugy erzem, es mivel meg vagyok aldva egy izgo mozgo tobb emberes hiszterika kislannyal en meg alapvetoen nagyon nyugalmas, antiszoc beallitottsagu csendes ember vagyok, en szeretem a maganyt a nyugit azt hogy minden klappol. A lanyom meg tombol rombol hisztizik ordit allandoan siettet. Allandoan azt erzem, hogy rohannom kell az idovel versenyt futok higy kielegitsem a vagyait mielott megjobban belelovalja magat az orditozasba. de persze mire vegzek a teendoimmel addigra vorosre sirta magat. Qnnyit sem engedelyez nekem, hogy megigyak csendbe egy pohar vizet.

Nem tevezni es mobilozni szeretnek, de neha felhiv a mamam vagy egy ismim es azert jo lenne ha nem ugy telne el a 10 perces telo beszelgetes hogy ki akarja tepni a kezembol a telot es ha ellenallok akkor a vegen azert kell letenni a telot mert annyira elkezd orditani hogy nagyon..

Nem tudom leirni az eseteket teljesen mert latni kene. A ferjem sem erti es a rokonsag sem, hogy velem miert ilyen. Veluk nem. Mar mondtahogs felveszem videora hogy viselkedik a lanyom de mire elkezdem a videot addigra abba hqgyja...

Tenyleg ketsegbe vagyok esve. Nincs turelmem felek mi lesz igy kesobb...

2016. nov. 5. 12:34
 6/22 A kérdező kommentje:
Keveset vagyunk kinn, mert a babakocsizast elunja ha esik nem tudok kimenni, most fogunk venni cipot neki mert mar kezen fogva tud setalni. Hatha egy kicsit kinn lenyugodna ha a jo levegon setalnank.
2016. nov. 5. 12:36
 7/22 anonim ***** válasza:

Erzi rajtad a feszultseget, tehetetlen duhot, mindent.

Jarj el futni, menjetek biciklizni.

2016. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

:) az én 13 hónaposom pontosan ugyanilyen! Eleinte kiakaszkott, már most nem.

Egyedül nem maradhat mert világvége, ha nem kap a kajámból szintén, igaz nem ordít csak kiabál. Érthető, hogy ő is kér, kíváncsi. Miért ne lenne? Azt nem érti meg egy ilyen kicsi, hogy egy adott falat nem neki való. Hisztizik ha valamit nem engedek. A pelenkázás agyrém. Néha nem bírom felöltöztetni.

Ja telefont nem nyomkodok mellette mert az előző kijelzőjét összetörte. Én megértem, hogyne lenne kíváncsi, nem kell látnia és akkor nem vergődik érte. Nyomkodom amikor alszik.


Próbáld megérteni őt! Mindenre kíváncsi, utánozni is akarnak minket már, nem érti, hogy miért marad ki pár dologból. Ha megpróbálod te is ilyen szemszögből nézni türelmesebb leszel vele ő pedig ezt érezni fogja.

Egyébként múlt héten tényleg visításból meg folyamatos hisztiből állt ki az egész nap, kijött az első örlőfoga. Ezek nagyon megviselik. :(

2016. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
13%

fogzás tesz be ilyenkor nagyon nekik


de nyugi, más már agyonverte az egy évesét (lásd hírek)


szeretettel oldható csak meg minden, ezt nagyon sok anyának tanulnia kell mire rájön

2016. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Abba nem gondoltok bele, hogy ez nincs így rendjén? Még a dackorszakban lévő 2,5 évesem sem csinál ilyeneket, pedig most született testvére!

Az ilyen viselkedést kezelni kell, erre viszont nincs bevált recept, minden gyereknél más és más válik be.

2016. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!