Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a "magyar" nevet hogyan...

Ezt a "magyar" nevet hogyan ejtjük?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének több nyelvből van nyelvvizsgám, állítólag nyelvérzékem is van, de nem tudom ezt a nevet hogyan ejtjük.

A napokban láttam leírva, de hallani még nem hallottam.

Van egy tippem, majd én is leírom utánatok (nem akarok senkit a saját h*yeségemmel befolyásolni) :)

Szóval a név: EISA


2016. nov. 5. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
gondolom ejsa de nem az aisa-ajsaval kevered?
2016. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, van ilyen kb 2 éve, hogy Eisa. Köszönöm a választ!
2016. nov. 5. 22:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondolom Ejsa, ha az Aisa-ból indulok ki, amit Ajsa-nak ejtenek.
2016. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
Mivel anyakönyvezhető név, alapszabály, hogy úgy írjuk, ahogy ejtjük, tehát ez fordítva is igaz, úgy ejtjük, ahogy írjuk. Az i átalakul j-vé kiejtve, de ennyi.
2016. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
OFF:én is láttam ezt a nevet,gondolom ugyanannál(Eliza vagy Elza kérdés)és engem is érdekelne :) én teljesen máshogy mondanám,de mivel M.o.-n minden nevet úgy mondunk ki,ahogy le van írva így szerintem is Ejsanak ejtjük.Bocsi,hogy ide írok,de esetleg ha az az anyuka akinek így hívják a kislányát,megírná,akkor azt megköszönném.
2016. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írjuk, Eisa.
2016. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerintem egy csomó nevet nem is úgy ejtjük, ahogy írjuk. Rengeteg olyan van, hiába van az, hogy "ahogy írjuk, úgy ejtjük".".

Nekem egy színésznő jut eszembe erről a névről. A From dusk till dawn című sorozatban játszik. Már hallottam kimondva a nevét, igaz ő így írja: Eiza. És egyértelműen 'éjza' az ejtése. Ezért gondoltam, hogy esetleg, ha egy 'i'-t kicserélünk 'j'-re, akkor simán lehet, hogy egy 's'-t 'z'-re, és akkor ez az a név lenne.


Szerintetek? Vagy ez nem lehet, hogy az a név? Nekünk van egy 'ejsa' nevünk? Nagyon különleges az biztos :) Furcsa, hogy ilyen kérdéses mostanában. Nekem ez a színésznő jutott eszembe, de lehet, hogy nincsen összefüggés...

2016. nov. 7. 22:09
 8/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
De az általad említett színésznő mikor volt magyar, könyörgöm? Ez olyan, mintha azon gondolkodnál, a Jánost John-nak kellene-e ejteni. Nincs is olyan magyar anyakönyvezhető név, hogy Eiza. De biztos lehetne engedélyeztetni. Viszont egy magyar Eisát nem lehet Eizának ejteni. Max. felvett művésznévként.
2016. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem magyar, de az 'Ajsa" se magyar, mégsem 'i'vel ejtjük. Pedig a te elved szerint úgy kellene.
2016. nov. 8. 17:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Az Aisát is Aisának ejtjük, nem Ajsának.
2016. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!