Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok tejet a gyermeke...

Mikor adtatok tejet a gyermeketeknek először? És hogyan? Mik lehetnek a mellék hatások?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Min dháromnak 4 hónaposan,és semmilyen mellékhatása nem volt. Ez csak a tápszergyárak hülyesége. Akkor lehet mellékhatása,ha a szülők tejérzékenyek,vagy a gyerek genetikailag hibás.
2010. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elsőnek: genetikailag te vagy hibás, már bocs. 4 hónapos csecsemő veséjét károsítsad csak, azaz! Gratulálok!
2010. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Tegnap mondták a tévében hogy a korai tehéntejes táplálás később nagy eséllyel allergiát okozhat. Nem tudom mi köze a tápszernek a tehéntejhez (első válaszolótól kérdezném)

Úgy tudom azt vízzel kell elkészíteni, nem pedig tejjel :)

Én 1 éves korában adtam először, és bár nem lett baja tőle, ritkán fordul elő hogy kap, mert apámnak van egy kis tejallergiája, ki tudja örökölte -e a lányom...

2010. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egy pohár anyatejben kb. 5 mg nátrium van, míg egy pohár tehéntejben 120 mg!!!! Ez 24-szeres mennyiség, amit a babák veséje nem tud feldolgozni, azon kívül pedig nincs benne elegendő vas (ami miatt vashiány léphet fel), és vitamin, ami a tápszerekben benne van. A csecsemők kis százalékánál ugyan, de bélvérzést okozhat, ami nem látható szabad szemmel, de a gyerek később jó eséllyel lesz vérszegény. Arról nem is beszélve, hogy már bizonyított tény, hogy a felnőttkori szív- és érrendszeri problémák kialakulásához is nagyban hozzájárul.

És így van, ahogy előttem írták, épp valamelyik nap mondták a tévében, hogy akik túl korán kapnak tehéntejet, később nagyobb eséllyel lesznek allergiásak a pollenekre. (Kedves első: ezeket mikor fogod fel már végre???) B.

2010. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok. Ha nem zavar, a tápszerekben TEJ van,csak kémialilag kezelik. Felénk sokan vannak,akik tejet adnak a babájuknak,és nincs tőle semmi bajuk. Az pedig,hogy a tej károsítja a vesét,egy nagy marhaság. Ha igaz lenne,akkor minden 25-30 év feletti ember vesebajos lenne ! Ők mind tejen nőttek fel,mert nem volt ennyi tápszer. És tej meg ételallergia is azóta nőtt meg ennyire,amióta ilyen nagy a tápszerválaszték. Az allergiára vonatkozó megjegyzésem pedig nem a saját véleményem. Olvastam az allergiával foglalkozó orvosok véleményét,ők írták ezt. Azt csak emllékesen jegyzem meg,hogy a kutatók szerint a tejfogyasztás azért jó,mert elegendő D-vitamin és kalcium van benne.

De aki a tápszergyáraknak hisz,ne adjon tejet a babájának.

2010. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha korán adsz tehéntejet a babádnak nagyobb a valószínűsége hogy allergiás lesz. Én egy éves kora előtt biztos nem fogok neki adni. Most 8 és fél hós. És akkor is csak forralva!
2010. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
SAvanyított tejterméket már 8 hósan adtam a kislányomnak, tehéntejet, amikor betöltötte a 18. hónapot. 2,8 %-os nem tartós tejet forralva adtam, először csak 50 ml-t, majd 1 dl-t és így növeltem az adagot.
2010. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9.04es vagyok. én több orvossal és védőnővel is beszéltem erről.még egy kedves ismetős szülésznőis azt tanácsolja hogy egy éves kor előtt ne kapjon tehéntejet.
2010. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Elsőnek: A tehéntej a kisborjúknak való, nem a kisbabáknak. És pont. Te itasd csak nyugodtan vele a gyerekeidet, majd ha később bajuk lesz, szidhatod magadat. Egészségedre! B.
2010. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Megoszlanak a vélemények,ez természetes.Csak egy példa. Én 30 éves vagyok,és pár hónapos voltam,mikor tejet kaptam,mert akkoriban nem volt ennyi tápszer,és az anyatej sem volt elegendő,vagyis elapadt Édesanyámnak,így muszáj volt pótolni,nehogy éhen haljak! A tápszerben valóban tej van,vagyis tejporral helyettesítik,a többi meg vitamin.A tejben rengeteg kalcium és D vitamin van.Nekem 16 hónapos a kisfiam,erős kisfiú,2x volt beteg a nyáron,8 hónapig szopizott,de elmúlt fél éves mikor megkóstoltattam Vele a tejet,és a rendes házit,nem boltit. Azóta is nagyon szereti,és már mondja is,hogy tej-tej.Ezt bármilyen formában elkészítem,megissza,megeszi.Semmi probléma,kiütés nem volt.Erős csontozatú,olyan lesz,mint én :)

Persze aki nem mer adni 1 év alatt,ne adjon. Csak egy megjegyzés,minél később ad neki tejet,annál nagyobb az esélye,hogy esetleg tejallergiája lesz a Gyermeknek.Ezt azért merem leírni,mert a testvérem egészségügyben dolgozik,és Ő igazán tudja mi jó a Gyereknek,mi nem jó.

Igen,az is benne van,hogy aki allergiás,természetesen kerülje a tejes dolgokat.NEM egyformák a Gyerekek,és mi sem felnőttek!

Szép napot!

2010. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!