Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennap adtok husit a...

Mindennap adtok husit a babátoknak? Csirkemájat milyen időközönként? 7 hós a kisfiam.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Husit minden nap, májat maximum egy héten egyszer. B.
2010. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy mint az előző. Húst mindennap, májat csak heti egyszer.
2010. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szükségük is van mindennap húsra? Köszönöm a választ.
2010. ápr. 28. 09:40
 4/10 anonim ***** válasza:

A súlyától is függ, de valamilyen fehérjére szükségük van minden nap. Főzöl neki, vagy bébiételeket is kap?

Mert például ha megnézel egy bébiételt, akkor olyan 10% körül van a hús tartalmuk, az azt jelenti, hogy max. 1-2 dkg van benne. Ennyi azért mindenképpen szükséges, nekünk dokink mondta. Ha én főzök, akkor két napi főzibe olyan 2 jégkocka-tartónyit teszek bele kábé. B.

2010. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen! A húsból nyerik a babák a fejlődésükhöz szükséges fehérjét, és vas van benne ami a vérképzéshez és az immunrendszer működéséhez nagyon fontos. Ha nem adsz neki húst és ráhagyod, hogy azt egyen amit akkor vérszegény lesz és rengeteget fog betegeskedni. Nagyon oda kell figyelni, nem csak most hanem később is amikor ovis lesz stb.. A fejlődő szervezet alap tápláléka.
2010. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó húsban van, kb 8,5 kg, én főzök neki. Az étvágya is nagyon jó. Még egy kérdésem lenne. A zöldbabfőzeléket hogy készítsem neki? Lisztet már szoktam egy keveset használni a védőnő javaslatára.
2010. ápr. 28. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt még ugyan nem csináltam, de vízben megfőzném csipetnyi sóval, aztán pici olaj + pici liszt + pici fokhagymával egy rántást csinálnék, és utána az egészet összeturmixolnám. Tulajdonképpen ugyanúgy, mint nekünk. Az olaj fontos az omega3 zsírsav miatt, olajban oldódnak fel a vitaminok is, és fokhagymát is lehet már ilyen korban használni. Talán annyi, hogy nagyon zsenge legyen a zöldbab, nehogy gondot okozzon. B.
2010. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Ja, és persze rakhatsz hozzá pici husit is a zöldbabhoz, így a fehérje forrás abszolut biztosítva van. B.
2010. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2010. ápr. 28. 09:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a zöldbabot még átmonyomom neki krumplinyomón, nehogy fájjon a pocija. Így a héjja nem kerül bele a kajába, ami gondot okozhatna!!!!
2010. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!