Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picibabának mennyi idős...

Picibabának mennyi idős koráig forraljátok a vizet és meddig fertőtlenítitek a cuccait?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves koráig forraltam a vizet -- mindegyiket, márkától, fajtától függetlenül. Most Szentkirályit kap, azt a palack szerint egyébként sem kell.

A cumikat, cumisüvegeket, kanalakat még fertőtlenítem minden haszálat után, kivéve az innivalós üvegét, azt csak nap végén. Ezt egy éves koráig szeretném csinálni, utána ritkábban, de hetente úgy gondolom, akkkor is bedugnám a mikrós sterilizálóba.

2010. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos koráig fertőtlenítettem chicco folyadékkal, de akkor is csak az anyatejjel érintkező dolgokat, a teásakat mosogatószerrel mosogattam. Most 7 hónapos és a vizet forralom neki, ha csapit kap, de mostanában mi is Szentkirályit adunk neki.
2010. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig fertőtlenítem a cumisüvegeit, cumiját és 1 éves koráig forralom neki a vizet.
2010. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11 hónapos fiam még forralt vizet kap. Fertőtleníteni már fél éves kora óta ritkán szoktam. Mosogatószerrel mosom az üvegeit, poharait.
2010. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ha jól emlékszem kb 8 hós koráig forraltam a vizet, de a sterilizálást már előbb abbahagytam, amikor már mindent a szájába vett, akkor már teljesen feleslegesnek éreztem. Ha veszek neki vmi új dolgot, pl nemrég egy új cumisüveget, azt még kifőztem, de egyébként nem.
2010. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 hós koráig sterilizáltam a cumisüvegét, de nem minden nap. (az első 4 hónapban csak anyatejes volt, akkor nem használt cumisüveget). Most 7,5 hós és már nem sterilizálok. Ásványvizet használok a kajáihoz (tejpép, innivaló, tápszer), főzni persze csapvízzel szoktam.
2010. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Továbbra is várom őket:-)A kisfiam 7,5 hónapos és Chicco fertőtlenítő folyadékot használok és hol Humanna bébivizet használok,hol meg csapvizet forralok.Ezt a rituálét a lányom 1,5 éves koráig(tudom,tudom nagyon túllőtem a célon :-))) csináltam.Már mondogatja a férjem,hogy a fertőtlenítést abbahagyhatnám,de szerintem még korai.Ti a Humanna vizet felbontás után meddig adjátok oda?A dobozon auz van,hogy 48 óra,de a védőnő forraltatná vele,de azt mondta,hogy ha nem forralom fel(ez nem tetszik neki)akkor is max 24 órát ttarthatom hűtőben aztán csak forralva adhatom a babámnak oda.Szerintem túl reagálja.Vélemények?
2010. ápr. 29. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!