Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom beteg....

Másfél éves kislányom beteg. Porszívózom az orrát, de 2 perc múlva már szinte fuldokolva köhög és hallom, hogy szívja vissza a trutyit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 hónapos.Pár napja beteg,orvosnál voltunk.Szegénykém már fél órája köhög,már sír,nem tud emiatt aludni.Bekentem a hátát,mellkasát ilyen mentolos krémmel,kapott Sinecodot.Mit csináljak még?
2016. nov. 6. 21:57
1 2
 1/11 Snorri ***** válasza:
100%
Szegénykém...sajnos sokat nem tudsz. Amikor bronchitise volt a kisfiamnak, és ugyanígy állandóan tele lett az orra, szörcsögött, felébredt, stb azt javasolták, hogy kicsit emeljem meg a matracát úgy, hogy ne legyen vízszintes, hanem kicsit döntött. A kórházban is alátettek egy nagy paplant. Így nem dugul be annyira az orra.
2016. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Snorri ***** válasza:
Természetesen a fejrész legyen felpolcolva. Kb 45 fokban.
2016. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nasivin orrspay esetleg? Van olyan, ami 1 éves kortól használható. Én ezt azoktam használni, így tud aludni.
2016. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen orrcseppet is használunk csak azt elfelejtettem írni,a matracot megemeltük.Szegénykém annyira köhög,hogy az előbb hányt is emiatt :(

Holnap mindenképp doki,de most nem terveztem még az ügyeletre menni :/

2016. nov. 6. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos most van valami járvány, az én kicsim is elkapta, 2 éves. Sajnos másfél hétig szenvedtünk, ugyanez volt, köhögés éjjel, folyamatos orrfolyás. Mi is Sinecod-ot kaptunk, hogy éjjel tudjon aludni + hörgőtágítót és köptetőt nappalra, hogy felszakadjon a váladék. Kapott még antibiotikumos orrcseppet is + nagy dózisú c vitamint.

Legyen aránylag hűvös a szobája (19 fok) és nem tudsz mást tenni, mint tengervizes orrspré segítségével leszívod a váladékot. Lesz még pár nehéz éjszaka sajnos.

Nappal adjál neki hagymateát, mert az rettentő jó köhögésre, 1-2 vöröshagyma héját dobd bele forrásban lévő vízbe, kis mézzel és pár csepp citromlével ízesítve egész jó íze van, ez nagyon jó. A fürdővizébe pedig kakukkfűteát öntsél, az is nagyon jó ilyenkor. Az én kicsimnél az volt a gond, hogy ez a makacs váladék nagyon le volt tapadva, azért krákogott nagyon főleg alvásnál. Ezért kellett a hörgőtágító és hozzá a köptető, hogy kijöjjön. Nappal vidd friss levegőre, az is nagyon jót tesz és a c vitamin ilyenkor nagyon fontos.

2016. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az lemaradt, hogy az én kicsim is hányt, mert annyira köhögött, felkavarodott a kis gyomra. Ne ijedj meg, ez természetes, meg a slejmet is a kicsik visszanyelik, ez jön ki ilyenkor, van, akinél hasmenés formájában. Már 3 hete tombol ez a betegség felénk, nagyon sokan átestek már rajta.
2016. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,már mondhatni tapasztalt vagyok(van még 4 gyerkőcöm),de ilyen még egyiknek sem volt,legalábbis ennyire durva nem és kicsit megijedtem.Őszintén szólva azt hittem már nem fog meglepetés érni az 5. gyereknél,de egyre jobban cáfolhatom meg :D Jobbulást mindenkinek!Mi meg próbáljuk túlélni az éjszakát.
2016. nov. 6. 22:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igen, gratulálok :) Sajnos, ma már egyre durvább vírusok és baktériumok vannak, sokszor az orvosok is tanácstalanok, hogy mikor mit adjanak.
2016. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fenistil cseppett. szokott mèg ajánlani a dokink , de csak éjszakára. Ha köhög, szívd az orrát és adj neki nasivint.
2016. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy nem tudok érdemben válaszolni, illetve csak ismételni tudom az előttem szólókat, de ne kend mentolos krémmel. Két, de sokak szerint inkább három éves kor alatt tilos mentolos dolgokat alkalmazni, a wick kenőcs pl. négy év alattiaknak nem is használható.

Van azonban mentol nélküli kenőcs is, pl. babyluuf, ezt lehet ilyen piciknél is alkalmazni.

2016. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!