Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik keresztnevet nem adnád...

Melyik keresztnevet nem adnád a babádnak semmiképp? Miért nem? (túl felkapott, de amúgy tetszene, vagy túl régies stb. )

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
hát ezeket a nagyon különlegeseket mint Eufrozina,Lavínia,ezeket nem adnám..növényneveket sem..régieseket,mint Mária vagy Sarolta sem.Maja,Lili,Anna,Hanna,Sára,Nóra,Lara nekem ezek jönnek be nagyon,de mivel nagyon felkapottak,egy Norinám és egy Aminám van.
2010. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Én vagyok az ellentábor. :-)

Sosem adnám ezeket a most felkapott Maja, Hanna, Emma, Lili stb neveket. Valamint a rendkívül ősmagyar Zselyke, Villő, stb sem jönnek be.

2010. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Van egy csomó, amit nem adnék.Most viszon tuti nem a Hannát, Miát, Laurát, Norinát, mert rengeteg lett belőle.Legalábbis az ismerőseim között.De amúgy nagyon tetszenek.
2010. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Anna, Lili főként, ezekből nálunk rengeteg van, még a baráti társaságokban is adják úgy, hogy már van belőle legalább 2, de azért még mindig ezt adják a soron következő babának...

Nem tetszik: Márk, Gemínián, Pál, Béla, György.

2010. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát én a magyarosított külföldi nevet nem adnék a gyerekemnek. Kiráz a hideg a sok Milán, Martin, Dzsesszika, Jüliette, Noel és társai nevektől...

Meg persze a most felkapott divatnevek sem jönnek be. Minden oviscsoportban van min. 2-3 Beni, Domi, Lili, Hanna...

2010. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Ernő, Jenő, Béla, József, Ferenc, István, Mária, Erzsébet, Magdolna... így hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezeket tutira nem. Felnőtthöz passzol, de egy kisbabához.... Viszont Bendegúz nevű bankigazgatót sem tudnék elképzelni. :D

Szóval inkább olyan nevet választok, ami kisbabának is jó, de felnőttnek sem idétlen.

2010. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem tetszik a Maja, Kíra, Mercédesz, Míra, Dzsennifer.
2010. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Dezső, Rezső, Ernő, Jenő, Béla, János, László. Ezeket soha nem adnám a fiamnak.
2010. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Engem a ma felkapott magyarosított külföldi nevektől kiráz a hideg.Ilyen a Noel, Brendon és társai.Az ősmagyar nevek is nagyon gyakoriak, mint a Botond, Kolos stb.Én az arany középutat válaszottam, magyar nevet adtam a fiamnak, Szabolcsnak hívják.Nem adnám még az Istvánt, Gézát, Bélát, Jánost, Erzsébetet, Margitot,Ilonát.

/Z/

2010. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem tetszenek a "durván magyarosított" nevek: Kármen, Vanessza, Dzsenifer, Klarissza, Zsülietta, Hilária, Brendon, Kevin stb.

Nem választanám a Hanna, Anna, Panna, Lili, Nóra, Norina, Lara,Maja, Noel, Bence, Milán, Marcell neveket sem. Túl gyakoriak mostanában.

Az ősmagyar nevek szintén nem jönnek be nálunk: Villő, Örs, Zétény, Tas, Huba stb.

"Papásmamás" nevet sem adnék: József, Béla, Mária, Erzsébet stb.

Amelyik neveket mi választottuk, ezek közül egyik kategóriába sem tartozik, így meg vagyok elégedve a választásunkkal és nagyon tetszik.

Növénynevet én sem választanék és gyümölcsnevet sem.

2010. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!