Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád ugyanazt a keresztnevet...

Adnád ugyanazt a keresztnevet születendő gyermekednek mint a tiéd? Érvek, ellenérvek?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 20:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Soha! A férjem nővérét úgy hívják mint anyósomat, a férjemet meg úgy mint apósomat. Tiszta káosz az egész amikor együtt vagyunk és meg kell valakit szólítani.
2011. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én nem adnám, nem is adtuk a a fiamnak, de pl. családban előforduló, számomra kedves nevet igen (fiam második neve azonos apukáméval és nagypapáméval).
2011. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, neee! Én ugyanaz vagyok, mint anyu, ráadásul ő meg ugyanaz, mint a nagynénje, és amikor kislány volt, megfogadta, hogy bármi lehet a majdani gyermeke, csak az nem! És mégis az lettem! És nem szeretem! Nem a nevet nem szeretem, hanem azt, hogy egy családi vacsorán kimondják a nevem, és mindenki odafigyel, és mindenki egyszerre kérdezi: Melyik???


Szóval megfogadtam, hogy bármi lehet a majdani gyerekem, csak az nem!

2011. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szia


Nem adnam, mert nem szeretem a nevemet.

2 nevem van a masodikkal semmi bajom nincs (Dora), igy a lanyomnak a masodik neve Dorka lett.

Ha szeretnem a nevemet akkor sem biztos, hogy adnam.

A ferjem viszont ragaszkodik a nevehez, igy beleeggyeztem ha fiunk lesz akkor megkapja a masodik nevnek.

2011. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha fiú lesz.
2011. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:

Nem adnám.Egyrészt azért mert a sajátomért sem rajongok, másrészt meg sosem tetszett az a szokás, hogy a gyerek a szülei keresztnevét vigye tovább.

Az előttem szólóhoz csatlakoznék, nálunk a rokonságban is 6 egyforma nevű férfi van és elég nagy a káosz ha együtt van a família...

Ha nekem lesz gyerekem sem az apja, sem az én nevem nem kapja , ehhez ragaszkodom:D

2011. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A férjem Mihály és a fiam Misike lett. Szerintem nem döntöttem rosszul, mert nagyon szeretem így szólítani és mások is megjegyzik és nagyon ritka , de annál inkább szép gesztus az apa felé. Pont olyan, mint a házasság utáni névválasztás. Nem olyan szörnyű, hogy egyforma nevük van, becézéssel simán meg lehet különböztetni őket.
2011. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én sem adnám:D

Ugyan az a keresztnevem mint az anyukámnak.Engem inkább becézve szólítanak így tudom,hogy engem szólítanak meg.Anyát viszont a rendes nevén.De egy családi barátunk (anyukámnak az osztálytársa) őt is úgy hívják ahogy minket és annak a gyerekét is.Tehát 4 ugyan olyan nevű.A kislányt is úgy becézik ahogy engem és kapkodom a fejem ha meghallom a nevem:p

Elég zavaros:S Igazából a nevemmel nincs semmi baj,nem utálom,ki vagyok vele békülve.De a gyerekemnek majd azt a nevet szeretném adni amelyik tényleg tetszik:D

2011. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

NEM!!!!

Egyszerűen baromság.

2011. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem mert a sajátom nem tetszik, a férjem meg ne legyen idősebb X. Y. a fiam meg ifjabb X. Y.

Szerintem az csúf.

2011. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!