Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! A tápszert mivel...

S. O. S.! A tápszert mivel lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Inkább kanalas dolgokra gondoltam,mert tegnap kipróbáltuk a banános tápszert,de nagyon nem jött be neki..Lehet hogy nem azzal kellett volna kezdeni,de gondoltam,hogy ha a banánt szereti,nem lehet baj...

A Milupától a vaníliás rízspépet azt megette előtte,na de az nem olyan,mint egy tápszer,nem?

Vagy a sinlacot itt sokszor olvasom,hogy adjátok a babátoknak..Na de hogyan? Vagy azt is lehet többféleképp adni a babáknak? Mármint hogy kanalazva,és üvegből is?


Légyszi adjatok ötleteket!!!

Nagyon köszi!!!


Ja...azt nem írtam,hogy sajnos úgy néz ki,hogy egyre kevesebb a tejem,és azért kell neki elvileg tápszer,meg hogy éjjelente óránként kel fel,mert valószínű,hogy nem eszik eleget napközben! Legalábbis a védőnő azt mondta,hogy valószínű nincs meg neki a megfelelő tápanyagszükséglete..


2010. ápr. 28. 16:54
 1/10 A kérdező kommentje:
az még lemaradt,hogy 2 nap múlva lesz 9 hónapos a babám!
2010. ápr. 28. 16:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kecsketej vagy tehén tej! De miért nem kezded a hozzátáplálást. Én is ilyenkor kezdtem a fentiek miatt. Zöldség és gyümölcs pürék... De ha nem bízol a bolti gyümölcsben vegyél gyerek kajcsit!
2010. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tejpéppel, vagy próbáljatok másik tápszert. Gondolom már hozzátáplálsz, de azért valóban kell még neki a tejalapú étkezés. B.
2010. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ekkora babának valóban kell még a tápszer, kb. napi fél liter, reggel és este 1-1 adag.

A banános táppal mi is befürödtünk, még a szaga is borzalmas, nem is csodálom, hogy nem ízlik a gyerekeknek (köze nincs a banánhoz). Próbálkozz másféle táppal, érdemes lenne Jóéjszakát tápszert próbálni, az sűrűbb, laktatóbb.

A tehéntejet nem javasolják 2 éves korig.

2010. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szüksége van még a babádnak a tejalapú étkezésre.Szerintem vegyél neki más fajta,és natúr, nem izesített tápszert, és tejpépet.

Én is adok a 8.5 hónapos babámnak Sinlacot,a főzelékeit,gyümölcspüréit sürítem vele.A Sinlac nagyon jó, de nem tejalapú.Tej-és gluténmentes.

2010. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!


Közben vettünk neki milupa ha-s rízspépet,mert az tuti bevált nála..mármint hogy legalább megette...

Meg vettünk még neki milupa jó éjszakát anyatejkiegészítő tápszert is.

Kiváncsi leszek,hogy megeszi-e majd ezt a jó éjszakátos cumót...:)


Még egyszer köszönöm!!!!!!

2010. ápr. 28. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 12 féle tápszert próbáltam,végül a beba 2+ viniliás jött be,azt isszuk 3 hete,idáig beérte a napi 400-500 gramm anyatejjel.
2010. ápr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vanilliás...bocsi :)
2010. ápr. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is!

Valószínű kikell majd azt is próbálnunk,mert megint csak nem volt hajlandó megenni sem este,sem pedíg reggel..már álmában is próbáltam reggel etetni,de még úgy is fintogott...mikor meg felkelt,akkor meg csak sírás volt,hogy ő nem kér olyat..,és ment rá a cicire,amiből kemény 5 grammot volt hajlandó enni,pedíg volt még benne tej...:(

Szóval így jártunk sajna....:(

2010. ápr. 29. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Jobbat én sem tudok tanácsolni, próbálkozz a tápszerekkel, mert 1 éves kor (illetve inkább 2) alatt sem a tehéntej, sem a kecsketej nem javasolt. A tápszereket az ilyen korú babák igényeinek megfelelően fejlesztették ki.

Sok sikert!

2010. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!