Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a tápszert egy 6-7 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Ha van egy 6-7 hónapos csecsemő, akinek már csak a reggeli és esti szoptatását nem váltották ki, de ki akarja váltani az anya, viszont tápszert nem akar neki adni, akkor mit ad? Tehéntejet nem adhat ugye. Viszont valamiféle tejalapú kajának kell lennie. Mit lehet? Remélem, érthető a kérdés.
2009. jún. 18. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
érthető.. hát sajnos azt kell mondjam, hogy kb 4 dl-fél l tejfélére (anyatej, tápszer) van szükség. Nem tudom, mivel lehet kiváltani, esetleg prbálj másféle tápszert (nekünk kihányta, öklendezett a márkás milupa tápszertől, de a DM-es Babylove tápit egyből elfogadta, mondjuk ő 11 hónapos volt), meg 8 hónapos kortól lesznek ízesítettek is, addig valahogy ki kell húzni...tehéntejet semmiképp ne adj neki! Még az jut eszembe, hogy esetleg amíg meg nem szokja a tápszert, próbálj tejpépet nagyon hígan.
2009. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mármint naponta 4-6 dl tejfélére van szükség, bocsi :)
2009. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan adhatod neki a kecskeméti bébi ételeket. Nagyon finomak, nem túl drágák és a babák imádják. Legalábbis az én lányom szinte mindent megeszik, főleg a gyümölcsösöket, de a zöldségeket is megeszi. Inkább ezekkel etetem, mint tápszerrel. Az én lányom 6 hónapos és már két hónapja bébi ételeket eszik és csak reggelire kap 210 ml tápszert (BEBA HA). A doktornő is azt mondta ez így elég.

Jó kóstolgatást, hidd el ő is jobban fogja élvezni az új ízeket. Nem puffadni fog, hanem nyúlni. Nálunk bejött.

Sok sikert, remélem tudtam segíteni!!!

2009. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tejpép
2009. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmivel.1 éves korig napi 0.5 l tejalapú táplálék KELL nekik.Ez lehet anyatej,tápszer.A tejpép sem pótolja teljesen.
2009. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Napi 0,5litert nem lehet pótolni semmivel.

Még ha majd később már eszegeti a joghurtot, túrót, stb. akkor sem.

Azt meg lehet tudni, hogy az anyuka miért nem szeretne tápszert adni?

2009. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

sziasztok,

először is, a babám még csak 3 hónapos, és ez egy elméleti kérdés volt. köszönöm a válaszokat. nem nagyon szeretném 7 hónapnál tovább szoptatni (lehet megkövezni, én úgy gondolom, hogy ennyi idő a megfelelő, talán 8 hónap), viszont ha már ennyi ideig ki tudom húzni a szoptatást, akkor már nem akarok neki tápszert adni egyáltalán. minden szépen sorban ki lehet majd neki váltani zöldéggel, gyümölccsel, csak azt nem tudtam, hogy ezekkel a reggeli/esti szoptatásokkal mi lesz. De a válaszaitok alapján, lehet, hogy ezeket érdemes meghagyni minél tovább, amíg nem lehet neki rendes tehéntejet adni. van időm még átgondolni, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.

2009. jún. 18. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled. Én sem adnék a helyedben tápszert semmiképp(én is így gondolkodtam az első perctől), szerintem kecsketejet adj neki, ha be tudod szerezni, a házi a legjobb. De lehet kapni a boltban is ha nem tudsz háztól venni. Nekem 10 hós a fiam, már én is le akarom választani az anyatejtől, és lassan át fogom szoktatni a kecsketejre, hétvégén kezdjük a bevezetését. Nekem mondjuk nem akar kanalast enni csak anyatejet eszik napi 5x. 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást és szépen is ment , de 3 hónapja nem hajlandó mást enni csak anyatejet. A második babát már biztos 4 hósan elkezdem hozzátáplálni akárki akármit mond, mert szerintem ez arra vezethető vissza, bár még foga sincs.Akitől fogom hozni, 5 gyereke van és a legkisebbnet csak 3 hóig tudta szoptatni, utánna kecsketejet adot neki nem tápszert és makk egészséges a kislány. Keress utánna a google-ba, nagyon sok jót írnak a kecsketejről. Ez az egyedüli táplálék, amit ha enne gyerek, felnőtt, mindent megkapna belőle amire szüksége van, ha csak ezt enné. És nem allergizál. Az én fiam sem evett egy deka tápszert és nem is fog.
2009. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hós lesz, reggel, este még szopcsizik, a nap többi részében eszik, főzelékeket, gyümolcsöt, és tejpépeket. Most már kap joghurtokat, sajtot, és túrókrémet, azt nagyon szereti. De amúgy 6 hónapos kortól vannak porból készíthető tejitalok (tej nélkül), ami jobb, mint a tápszer.
2009. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
örülök neki, hogy más is gondolkodik így, illetve, hogy vannak alternatívák. ebben a városban nagyon könnyű házi kecsketejhez jutni, és biztos vagyok benne, hogy nem drágább összességében, mint az ilyen-olyan divatos tápszerek. utánanézek. köszönöm szépen a válaszokat.
2009. jún. 18. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!