Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam nem egy...

16 hónapos kisfiam nem egy szószóló. Kinek mikor tanult beszélni a kisfia? Anyát már 2* hallottam tőle de azt is huncutul hogy alig hallja. Dede, tata meg az eee megy napközben mikor olyanja van. Kacsa volt már tacsa csacsa de már azt se igen mondja.

Figyelt kérdés
Apa volt későn kezdő mindenben. Kisfiúnk most tanult meg járni bár még nem 100%-os.
2016. nov. 10. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen került bölcsibe akkor indult be igazán. Pedig van egy nővére és az unokatesókkal is összejártunk gyakran.


3 éves korig bőven ráér. Ne erőltesd.

2016. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szlávok vagytok vagy mi ez a tata és hasonlók ? Nálunk amúgy 16 hónaposan már minden gyerek beszélt. Pedig 2-3 nyelvű gyerekek.
2016. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5-3 évesen kezdett igazán beszélni.

2 éves státuszon 6 db szót tudott: apa, nyanya(anya), papa, mama, ató(autó), titá(traktor).

16 hónaposan nem is kell tudnia beszélni, nem értem, hova sietteted.

2016. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének szlávok?? Kb. minden gyerek mondogatja, hogy tata... Örülök, hogy a te gyerekeid már ennyi idősen több nyelven beszéltek, biztosan valami szuperzseni vagy.

Bocs az offért, csak nem bírom ezt az okoskodást!

Hogy a kérdésre is válaszojak, nekem is 16 hónaposom van, és kb. annyi a szókincs, hogy memme (ha éhes), és az anya különböző változatai (anya, annnyaaa, nyanya stb.). Nem aggódom, értelmes, okos fiú, megért mindent, amit ennyi idősen kell, kommunikál. Majd megtanul beszélni is.

2016. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem korán kezdte,de majd 2éves korában vagy utána aggódj. Mert másé beszél,tieidnek nem kell.
2016. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17 hós, de még egy értelmeset nem mond.Annyit utánoz, hogy mamama meg bababa, de nem célzottan, hanem ez jön neki. De nem köti össze, hogy mama az mama.
2016. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A fiam 16 hós és kb. uazt csinálja, amit 6-os írt. Mamama, bababa, de nem célzottan. Viszont mindenre mondja, hogy tita.


(Ezt meg az okoskodónak írom: Nem vagyunk szlávok, a tita az cica babanyelven! Viszont a férjem 7 hósan már bilizett, de nem kényszerítették. 1 évesen értelmes szavakat mondott, igaz csak magyarul.)

2016. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős lányom van. Neki szavai már vannak, mondja, hogy anya, apa, tata (a nagyapját hívja így, kedves okoska...), papa, tanti, cica, cici (anyatejes, megtanulta a nevét), tente, baba, nem, le (etetőszékből, ölünkből, de a fel helyett is ezt mondja), be (pl. ágyba, székbe), káá (kávé), vauvau, kaka, hapci, hamma (ez a kaja) lámpa, lavva (labda). Azt hiszem, ennyi, ezeekt használja is rendesen. Viszont ő lány, sokszor hallottam már, hogy a lányoknál hamarabb indul be a beszéd, és én is korán beszélő voltam (1 éves korom után kezdtem). Nincs elkésve a fiad, ne aggódj.
2016. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Nekem tesók is beszéltek hamar,legkisebb öcsém biztosan.

Lányaim vannak,18hónaposan a nagynak már olyan szókincse volt,hogy nem lehetett volna összeírni,jóval 150 szó felett. 8 hónaposan kezdte anya,apával és gyorsan bővült neki. Viszont ő 15,5hónaposan indult el egymaga,hiába állt már 8hónaposan és ment kézenfogva 12-13hónaposan.

4éves már,azóta se a lába se a szája nem áll meg egy mp-re se. Nagyon sok gyermek nem olyan kis cserfes ám,ez nem azt jelenti,hogy nem tud beszélni,csak nem akar.

Lányom több ilyen gyerekre ,akik csendesebbek és emiatt olyan furán is beszélnek,kérdezi hogy nem tud beszélni? Nem szívesen kommunikál ő csendes,keveset beszélő gyerekekkel,butának hiszi őket,mert beszél,azok meg csak lesnek. De az enyém majd lehiggad,a többi meg majd beszédesebb lesz,nem aggódom ezeken.

2016. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 18 hónapos, még nem beszél, a szókincse is kevés, két nyelvű baba. Sok türelem kell, én is nagyon várom már hogy beszéljen
2016. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!