Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne hízzon...

Mit csináljak, hogy ne hízzon ennyit, vagy majd lelassul?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy igazi kis lassan 6 hónapos haspók. 4 hónapos koráig csak anyatejes volt, azóta az esti vacsi már fele-fele. 4400 grammal és 56 centivel született, nagyon nagy baba volt. Most lassan 6 hónaposan 75 centi és 10350 gramm. Doki szerint méretre akkora, mint egy egy éves és ne foglalkozzak a súlyával, mert arányos és különben is nagy súllyal született. Hosszú baba így nem is Michelein baba, de mi lesz így pár hónap múlva. 5kor, 9kor, 12kor, 16kor, 19.30kor és 01.30kor eszik. Eszméletlen sokat mozog, pörög-forog, kúszni próbál...egész nap teper. Nem kellene lassan lelassulnia a hízásnak? Próbálom lassan a hozzátáplálást, de pl 130 mili gyümi után ő még követeli a tejecskéjét. Nem szeretnék bajt csinálni. Mit tegyek? Van még hozzánk hasonló óriás bébi?

2016. nov. 12. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fiam 4 kgval született 7 hónaposan volt 10 kg felett, pedig akkor màr kapaszkodva totyogott. 14 kg volt 1 évesen.

Most 8 évesen 157 cm és 45 kg. Nagy gyerek,ennyi.

Nyugi 1 éves koràig nem fog havonta 1 kg- t hìzni. Most fog majd lassulni 7-8-9 hónaposan. Ne éheztesd. Inkàbb örülj hogy eszik, sokkal rosszabb azon aggódni hogy nem nő/ hìzik eleget.

2016. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A lányom fél évesen úgy nézett ki, mint egy túlpumpált strandlabda, mindezt full anyatejesen. :D

Most 8 éves, és nem mondom, hogy ropiember, de csinos, karcsú, arányos kisikolás. Szerintem nem lesz gond. :)

2016. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan óriási, ha azt nézem, hogy az alig 3 kilóval született lányom volt majdnem 9 kiló félévesen...

Mi is aggódtunk a súlya miatt, erre a második fél évben konkrétan majdnem semmit se hízott. Az étvágya is romlott, minden jobban érdekelte az evésnél, akkor meg emiatt aggódhattunk.

2016. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Hidd el nem túl nagy a kislanyom 3500g-mal született és hat hónaposan 10 kg volt kereken.Csak anyatejet kapott.Most 2,5 éves teljesen arányos testalkatú.
2016. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok azt elfelejtettem írni hogy 22 hónapos koráig szopott(akkor már 16 kg volt) miután abbahagyta a szopizást megállt a hízast.Az utóbbi 8 hónapban tartja a súlyát nem hízott:-))
2016. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm nektek a válaszokat, megnyugtattatok, aranyosak vagytok!! Akkor úgy néz ki, hogy csak szimplán nagy legényke lesz, mint Apa. Csak a családban már többen ijesztgettek, hogy valamit tennem kellene, mert el fog hízni. Én meg ilyenkor èrtetlenül néztem, hogy aha köszi a tanácsot, de mit? Meg nen éreztem úgy, hogy bármelyik szopit meg kellene vonnom tőle...éhen is halna, mert minden alkalommal úgy eszik, mintha az élete múlna rajta :) Úgy szereti a kis pocakját... :) Akkor majd ő is csak belassul!
2016. nov. 12. 16:07
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne stresszeld magad rajta, és semmiképpen se hagyd el a szopit. Előbb-utóbb lassul a hízás majd meglátod.
2016. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 3 hónapos, 6,4 kg, 66 cm. Szerintem 6 hónapos korára mi is hasonló súllyal rendelkezünk majd, mind ti.

Sok magad férfi volt mindkettőnk családjában, és mindegyikük masszív, izmos, férfias pasi. Szerintem ez genetika.

2016. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves és 11 kiló. Biztosan nem gond, hogy a babád ekkora, de azért megértem, hogy hirtelen sokalltad. A kommentekből ítélve, én nem aggódnék + az orvos is hasonlót mondott, biztosan nincsen gond!
2016. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, megnyugodtam, hogy nem lesz 30 kiló 2 évesen :) :) :) Apa is 193 centi én 174, és sok magas van a családban. Lehet akkor Manócska is örökölte.
2016. nov. 12. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!