Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt van kinnt a...

Mennyi időt van kinnt a babátok ilyen időben, mennyit lessz majd télen?

Figyelt kérdés
Nálunk most nappal 0fok volt . Készültem ki sétálni az 1évesemmel , anyosom ott duzzogott hogy ilyen időben miért viszem ki , mondtam hogy azért mert kell neki is a friss levegő , s mondta hogy sok ha egy orát kinntülök vele mert beteg lessz stb. Tavaly télen is mind ezeket mondta , ezért nagyon ritkán vittem ki , igaz még ujszülött volt a babám s féltem , de mostmár gondolom elég erős a szervezete , hogy minden nap ha nem esik a hó , vagy nincs az az erős szél , kivigyem fél-egy órára jol felöltöztetve. Mi az a határ mikor már nem viszitek ki a kicsiket ? Minusz hány fok ? És 1óránál többet ültök kinnt velük ?
2016. nov. 14. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

1 éves a Kicsi! Szinte minden nap megyünk sétálni. Az,hogy meddig, változó. Ahogy az időnk engedi. Itthonról dolgozom, tehát nincs mindig fix idő. De híve vagyok,hogy naponta min. félórát levegőn legyünk. Mínusz 5-6 fokig simán kimegyünk. Jól beöltöztetem és irány.

Ma délelőtt fél órát voltunk (nyűgös ma, megunta), de egy óra múlva hazaér a férjem a nagyobb gyermekkel és ismét kimegyünk.

Erős szélben és ködben nem viszem ki, de pl. egy kis hóesés simán belefér.

2016. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

A 4 hónaposommal most sétáltam másfél órát az erdőben. Itt 4 fok volt, de mínuszban is kivittem volna. Ülni nem ülök vele. Akkor már inkább nézelődünk erre arra.


Én hordozóban viszem, nem babakocsiban, így én is melegítem, meg nyilván kapott sapit, kesztyűt és egy overált.


Ennyi.


Száraz ruhában, rendesen felöltözve senki sem fázik meg ilyen időben. A felső légúti meg egyéb betegségek legnagyobb részét vírusok okozzák, ritkábban baktériumok, amiknek köze nincs a hideghez. Pont a meleg óvodákban, bölcsikben, iskolákban terjednek a legjobban.


Persze van olyan hideg, amikor már képtelenség úgy felöltözni, hogy fagyás vagy kihűlésveszély ne merüljön fel. íez kb. mínusz 15 fok alatt van. Ez alatt már hosszú időre nem vinném ki.


Mínusz 10 fokig jól felöltözve akár órákat is kint lehet a gyerek. Svédországban kint altatják őket ilyen időben két-három órát. Régen a bölcsikben itt is ez volt a szokás télen, anyósom nevelőnő régóta és mesélte, csak aztán ezt beszüntették, mint sok mást is aminek volt értelme.

2016. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Ja, nyilván orkánerejű szélben nem megyünk ki, de a szitáló esőben is voltunk kint. Csak vittem egy esernyőt magunknak. 2-es voltam.


Megőrülnék egész nap a lakásban.

2016. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Mar tavaly is vihetted volna.

Mi kb. 2 orat vagy 2* 2 orat babakocsizunk

2016. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

3 gyerekem van. Ket teli (januar es februar), egy oktoberi. En attol kezdve, hogy hazahoztam oket a korhazbol mindennap setaltunk kint. A gyerekorvosunk is ezt ajanlotta, hala a jo egnek. O kifejezetten hulyesegnek is tartja az ablak alatt szelloztetest is pl mondvan ezzel az erovel vidd ki a gyereket 20 percre, minek szetfagyasztani a lakast?

Szoval en ujszulottet is mindig kivittem, orakat aludtak is kint. Persze esszel. Oriasi szelben, nyalkas vacak idoben nyilvan nem, de hoesesben siman.

Nyugodtan vidd ki 1 evesen, mindenkinek kell a levego es a kornyezetvaltozas! Nagyon hosszu lesz meg a tel, ha a hideg ido visszatart...

Jol beoltoztetni es hajra!

Mi esoben is siman megyunk a gyerekekkel, vizhatlanba beoltozve.

2016. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Kb. 1 - másfél órát sétálunk minden nap, kivéve erős eső, nagy köd, vagy nagyon erős szél, -5 fokig tuti. Egész télen így tervezem, a fiam most 7 hetes. Annak idején a szintén szeptemberi lányommal is így csináltam.
2016. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden nap kimentunk. Napi ketszer altalaban. Fagyban is.
2016. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!