Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél óráig altatom, majd...

Fél óráig altatom, majd alszik 20 percet, kész vagyok már ettől. Más babája is ilyen?

Figyelt kérdés
Éjjel alszik, azzal nincs gond, de napközben semmit nem tudok mellette csinálni, és rengeteg időm megy rá arra, hogy ő aludjon. Leginkább akkor alszik hosszabban, ha vele alszom, de akkor ugye szintén nem tudok semmit sem haladni a háztartással. 5 és fél hós.
2010. ápr. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Persze, mert úgy szoktattad, hogy napközben így alszik el :)

Én azt mondom, hogy kicsit hagyd sírni, elalszik magától is, máshogy nem fog ez menni...

2010. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval. Öröm, hogy az ő babája jó alvó. De el lehet hinni, hogy minden baba más és más. Nem szoktatás kérdése kimondottan, hogy hogyan alszik el. Az én fiam hamarabb fulladna bele a sírásba, minthogy elaludna.


Kedves Kérdező! Igen, másnak is van ilyen babája :). Nem lehet, hogy még nem álmos, csak kicsit fáradt már? Talán kicsit később fektesd le, hátha könnyebben elalszik. De ne várd meg, míg túlbillen és már az álmosságtól nem bír aludni. Írtó nehéz, a fiam 8 hós de még mindig nem tudom mindig eltalálni.

20 perc elteltével, amikor megébred, próbáld visszaaltatni. Van, hogy nekem sikerül és akkor alszik még 1.5 órát!

Az is kérdés, hogy hogyan altatod. Lehet, hogy más módszert is ki kéne próbálnod, hátha valamelyik gyorsabb.

2010. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld meg a cumit.én sem akartam,de rájöttem,hogy ezzel elalszik nagyon gyorsan.mikor látszik,hogy fáradt,leteszem hasra,mert ő így alszik.cumi a szájba,ő még eljátszik az állatkáival,aztán elalszik kb 2 perc alatt.de nem kell altatni.aztán van,amikor nekünk sem jön be,és ölben alszik el.de ez általában akkor,amikor front van.5 hónapos az én kisfiam.
2010. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint ha en irtam volna.Enyem ugyan ennyi idös es ö sem hajlando egyszerüen elaludni, ha sirni hagyom kicsit csak jobban begerjed es nehezebb megnyugtatni.Mar azt sem tudom hogy altassam.Mar mindent kiprobaltam.Minden müködik 2napig es utanna jön a siras alvas helyett.Teljesen elvagyok keseredve,sokszor mar en is sirok vele,mert mast mar nem tudok tenni.....Bocs h.nem tudtam segiteni,gondoltam leirom h. nem vagy egyedül...
2010. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat :) Mivel amúgy is elég érzékeny a kislányunk, eddig próbáltuk kerülni a drasztikus módszereket. Hasfájóssága miatt eléggé kézbe szokott az elején, mostanra már eredmény, hogy nem ölben alszik el, hanem az ágyában, úgy, hogy fogom a kezét és éneklek. A visszaaltatással én is mindig megpróbálkozok, ritkán sikerül. Cumit használunk. Tényleg nagyon nehéz eltalálni, hogy a megfelelő időben fektessem le - már álmosan, de még nem túlpörögve -, szerintem ma is ez lehetett a gond, hogy korán tettem le. Volt, hogy egy óráig altattam, és ébren jöttünk ki, ilyenkor a végére már tisztára felhúzom magam, persze próbálom nem éreztetni vele, de úgyis érzi. Pedig mindent bevetek, de ilyenkor cicin se alszik el, ill. elalszik, de rögtön felébred, ha leteszem. A napi mosogatáson, mosáson és minimális főzésen kívül egyszerűen semmit nem tudok végezni itthon, ellep a kosz. Elmegy a napunk az ötször fél óra szopival, a sétával és az ilyen altatásokkal. Irigylem azokat az anyukákat, akiknek órákat durmol a csemetéje. Persze más meg engem irigyel, mert átalusszuk az éjszakát. Mindenesetre jó volt kibeszélni kicsit, és köszi az együttérzést..
2010. ápr. 29. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!