Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyed alatt visszamegyek...

Ha a gyed alatt visszamegyek félállásban dolgozni, akkor a gyed-et igényelheti valamelyik családtagom? Mik a feltételek ilyen helyzetben a gyed igénylésére?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Igényelheti, de akkor ő nem dolgozhat. Nyugdíjas nagymama esetén célszerű, de ha a férjednek van jó állása, akkor nem biztos, hogy ez kifizetődő.

Nem tudod megvárni a GYES-t? Azalatt már dolgozhatnál Te is.

2010. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rajtad kívül a férjed veheti igénybe a GYED-et.

De ő nem dolgozhat.

Vagy van olyan lehetőség hogy lemondod a gyed-et és visszamész dolgozni és gyes-t kapsz a fizetésed mellé.

2010. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha jól vettem ki az első válaszoló írásából, akkor a nyugdíjas nagyszülők is igényelhetik, ugye? Nem, nem tudom megvárni a gyed végét,mert akkor már nem lenne meg ez az állás, de csak két délelőttről lenne szó, addig pedig az apukájával lenne a babám.
2010. ápr. 29. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, tévedtem a nagyszülőket illetően, GYED-et nem vehetik fel, viszont találtam egy jó oldalt, ahol minden infó rajta van...

[link]

első

2010. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi!
2010. ápr. 30. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!