Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ikrekre dupla GYES jár? A...

Az ikrekre dupla GYES jár? A tankötelezettségig? De ha közben pl: 3éves korukban visszamegyek 6 órába dolgozni akkor is jár a dupla GYES?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
ha dolgozol, akkor nem jár dupla gyes, csak egy, viszont időkorlátozás nélkül dolgozhatsz.
2011. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom,akkor ha 6 órában dolgozol,akkor jár a dupla,ha 8 órában,akkor csak egy.
2011. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Másodiknak: nem, nem jól tudod:)


Bármennyi órában dolgozik, nem jár:


21. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet



d) ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesülő személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre.

2011. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem,és jól tudom.:)Heti 30 órát mindenki dolgozhat gyes mellett,nincs bejelentési kötelezettsége,tehát az ikrekre jár tovább a dupla,teljes munkaidőben annyi az előny,h az egyik gyes megmarad,amíg egy gyereknél teljesen elveszik a gyes.

"Az előbbiek értelmében teljesen bizonyos, hogy heti 30 órát meg nem haladó keresőtevékenység esetében senkinek sincs bejelentési kötelezettsége konkrétan a keresőtevékenységgel kapcsolatban, vagyis ikergyermekek mellett a teljes gyes jár."

2011. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!