Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós baba miért ijed meg a...

2 hós baba miért ijed meg a semmitől? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Este pelenkázás, épp hozzá se érek, meg se szólalok, se zaj, se semmi, nézi a plafont, egyszercsak megfeszül a gyerek, majd fél óráig pánik-szerűen ordít.

Alig bírtam megnyugtatni. És ez csak egy eset, többször is előfordult már, hogy semmi inger nemnéri, mégis összerezzen, megfeszül, és sír, de mint akit nyúznak. Nagyon kiszámíthatatlan és ijesztő. Ugye semmi baja? Volt másnak is ilyesmi?


2016. nov. 17. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
a mozgatástól? oldalra forgatástól?- bizonytalan testhelyzettől? egy nagypárnát húzz be vízhatlan anyaggal és azon pelenkáztasd, öltöztesd, az szerintem segíteni fog
2016. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Épp nem mozdítottam, a koszos pelust csomagoltam össze. Tegnap pl. az ágyában feküdt mikor megijedt, akkor is se zaj, se mozgás, hozzá se értünk akkor sem. Épp ezért nem értem a dolgot. Attól félek valami idegrendszeri baj lehet?
2016. nov. 17. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hasfájának tűnik. Szerintem nem külső ingerre ijed meg, hanem attól, hogy begörcsöl a kis bele. Azért nem tudod megvigasztalni, mert fáj neki utána a pocija.
2016. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hasfajasra, hascsikarásra én is gondoltam, de azért vetettem el, mert akkor ósszehúzódna, nem nyujtott kézzel-lábbal merevedne ki, tágra nyitott szemekkel szerintem. Hirtelen hangra is így reagál, csak akkor hamar abba is hagyja ha sír.
2016. nov. 17. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy összehúzná magát, az én babám is kezét-lábát feszítve sír olyankor, bár hála isten nagyon ritkán fordul elő. Ilyenkor fel szoktam tolni a térdét és teszek egy textilpelust összehajtogatva a hasára, hogy melegítse.


[link]

ilyen pózba tolom a lábát kb

2016. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bukós baba?
2016. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Legkozelebb ha ilyeb kesz, kipróbálom a láb feltolást. Hátha! Köszönöm!!


Igen, előfordul hogy bukik.

2016. nov. 17. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert a kisfiam refluxos, nagyon sokat bukott és szerintem sokszor azért volt hasonló vele. De ha nem vészesen bukós akkor a másik ötletem az, hogy bentmaradt levegő hirtelen feszítheti a hasát és attól kezdhet el sírni. Háton szokott feküdni amikor ez előfordul? Hason tud büfizni szóval ha hasalás közben is van ilyen akkor lehet tényleg a gázok.
2016. nov. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!