Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött remegés mitől lehet?

Újszülött remegés mitől lehet?

Figyelt kérdés
1 hetes baba, ha felhergeli magát pl. pelenkazas, öltöztetés, fürdetés elkezdett elég durván remegni a lába. Kicsit a keze is. Ha megerintem abbahagyja. Mint a macska, mikor a lába vizes lesz és megrazza. Korzeti orvos látta vercukorra gondolt, de nem az. Van bőven tipp, de azok írjanak, akinek volt is ilyen. Mi lehet ez? Tapszerbol jut neki minden vitamin.

2016. nov. 21. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt, sőt még szájremegés is.Azért van a legtöbb esetben mert még fejletlen az idegrendszere (a kórházban mondták, sőt a házi orvos is megerősítette) Ki fogja nőni, az èn babámnál a lábremegès teljesen megszünt kb. 3 hónaposan, a szájremegés (cumizáskor) még néha előfordul főleg ha nagyon fáradt.
2016. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# esnek igaza van. Ha 1 hónapos koràig nem csökken, akkor érdemes neurológushoz vinni.

Elvileg 3 hónapos koràra meg kell szűnnie teljesen vagy nagyon nagyon minimàlisan fordulhat még elő.

2016. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is remegett mikor meg picike volt.kinotte.nem emlekszem mikorra,de nekem is azt mondta az orvos,hogy ez elofordul,semmi baja.
2016. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pelenkázás, öltöztetés fűtött, meleg szobában van?

ne hirtelen csapja meg a hőmérsékletkülönbség, és lehetőleg lassabban öltöztesd pelenkázd, ne kapkodva, ha kapkodnál, és kommentálj neki mindent ugyanúgy. anya most jön és cserélünk pelust, stb

mert meg is ijedhet és rosszul is eshet.

pont nemrég láttam errő videot, hogy nekünk hogy esne ha nagyban fekszünk elmélkedve, erre hirtelen kivesznek vetkőztetnek. mesélj és lassan

2016. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lanyom rofogott kb 3-4 hetes koraig ha ehes volt

Vagy ha idegeskedett, de elmult :) sztem a babadnak is elfog

2016. nov. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak azért akadtam ki, mert a kórházba is biztos csinálta (nálam polyaba volt csak), mert volt jó pár vizsgálata, ami ruha nélkül vagy zokogassal járt és ott nem mondták semmit csak mikor a háziorvos kijott mondta, h nem látott ilyet és kissé agyfrászt kaptam. De a kórházból kijőve 1 hét alatt 140 g-ot hizott és arra is azt mondta, hogy rettentő kevés...

Persze, jó mindig a hőmérséklet (25 feletti-furdetesnel rateszunk még)

2016. nov. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!